SİVAS HABERLERİ

Yıldız Dağı'na 100 bin ziyaretçi

DHA
28.04.2017 - 14:07Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS İl Özel İdaresi'nce yaptırılan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, 2016-2017 kış sezonunu mutlu kapattı. Merkezi 4 ay süren kış sezonunu yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti. Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kayak merkezinin sezon boyunca yoğun ilgi gördüğünü bunda en büyük etkenin ise merkezin sahip olduğu alt yapı, kalite ve ucuzluk olduğunu belirtti.
Kayak sezonunun sona ermesi ile birlikte Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun, Yıldız Dağı Kayak merkezinde bir dizi incelemelerde bulundu.
Burada sezon sonu değerlendirmesi de yapan Kaya, "Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi olarak, kış sezonunun nihai aşamasına gelmiş bulunuyoruz ve bu sezon kapanışında arkadaşlarımızla beraber bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduk. Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin geçen sene elde etmiş olduğu tecrübe ve önümüzdeki senede ortaya koyacağı projeleri hep birlikte yeniden ele alarak değerlendirdik. 2016-2017 kayak sezonunda Yıldız Dağı Kayak Merkezi gerek Sivaslılar gerekse de yurdumuzun her yerinden gelen vatandaşlarımız tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Tabi bunda sahip olduğu alt yapı ve kalitenin ve ucuzluğun büyük bir semeresi var" dedi.

KAYAK YARIŞLARI VE EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ
Sivas'ın kışı yoğun geçiren bir şehir olduğunu dile getiren Kaya, Sivaslıların Yıldız Dağı Kayak Merkezi sayesinde kış sporları ve kayak sporuyla tanıştıklarını söyledi. Kaya, "Burası Sivaslılar için, tüm Türkiye için alternatif bir eğlence ve spor merkezi oldu. Nitekim yapılan faaliyetlere baktığımız zaman bunu fazlasıyla göreceğiz. Öncelikle burada Valiliğimiz ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından kayak kupası düzenlendi ve burada tüm Sivaslılar bir araya gelerek 200’ün üzerinde sporcunun katılımı ile kayak yarışmaları düzenlendi. Bununla beraber burada belediyemiz bir halk günü tertip etti ve bu halk gününde 3 binin üzerinde insan burada bir araya geldi. Valiliğimiz tarafından organize edilen 2 bin 58 öğrencimizin kayak öğrenmesi için yarıyıl tatilinde eğitim programları düzenlendi. Yani Yıldız Dağı Kayak Merkezi kalitesiyle ekonomikliğiyle sunmuş olduğu hizmet ve güler yüzlü personeliyle vatandaşlarımızın ilgi odağı oldu.100 binin üzerinde vatandaşımız gelerek Yıldız Dağı’nda kışın ve karın tadını, keyfini çıkardılar" şeklinde konuştu.

YILDIZ DAĞI YAZINDA HİZMET VERECEK
Sivaslıların Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin keyfini sadece kışın değil yaz aylarında da çıkarabileceklerinin altını çizen Kaya, merkezin yaz aylarında da mesire alanlarıyla vatandaşa hizmet vereceğini söyledi. Kaya, "Kayak sezonu boyunca Yıldız Dağı’nın keyfini ailemizle, arkadaşlarımızla beraber nasıl çıkardıysak yazında aynı keyfi sürdürmeye devam edeceğiz. Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ne gelen misafirlerimiz burada pikniklerini yapabilirler, bisiklete binebilirler, Yıldız Dağı eteklerinde yürüyüşler yapabilirler. Bununla beraber telesiyej hizmetimiz, zirve de teras kafelerimiz de açık olacak burada değerli vakitlerini, eşsiz doğa manzarasında en iyi şekilde geçirebilirler" diye konuştu.

KAPASİTE ARTIYOR
Yıldız Dağı'na kısa süre içerisinde her şeyin düşünüldüğü kayak merkezine, Cumhuriyet Üniversitesi tarafından Yüksek İrtifa ve Spor Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulacak. Halen 110 yataklı otelin mevcut olduğu Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nde yeni sezonda yatak kapasitesinin artırılacağı ve yeni otel hizmetlerinin verileceği belirtildi. Kış sezonunun kapanması ve yaz sezonunun başlaması ile birlikte tesis genelinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına da hız verilecek. Sivas ile Yıldız Dağı arasındaki karayolunda da yol bakım, onarım ve genişletme çalışmalarının da sürdüğü açıklandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Yıldız Dağı'na 100 bin ziyaretçi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldız Dağı'na 100 bin ziyaretçi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı