SİVAS HABERLERİ

Yıldız Dağı’na Suni Karlama Sistemi İle Yapay Gölet Yapılacak

IHA
29.07.2015 - 16:59Son Güncelleme :

YILDIZ DAĞI KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ'NE SUNİ KARLAMA SİSTEMİ İLE YAPAY GÖLET YAPILACAK.

IHA

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ne suni karlama sistemi ile yapay gölet yapılacak.
İl Özel İdaresi yeni kayak sezonunda vatandaşlara en iyi şekilde hizmet sunmak ve merkezden daha iyi faydalanmak amacıyla suni karlama sistemleri ile gölet ve sinyalizasyon sistemi ihalesini gerçekleştirdi.
Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantı Salonu’ndaki ihaleye, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Birlik Genel Sekreteri İbrahim Turan, Mali İşler Müdürü Ahmet Yiğit, Birlik Encümeni ve İhale Komisyon Üyeleri Murat Toraman, Turan Topgül, Sivritepe Köyü Muhtarı Ahmet Ceylan ile Ayli Köyü Muhtarı Cemal Güler ve teknik personeller katıldı.
Sivas’a değer katacak olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde hummalı çalışmaların sürdüğünü dile getiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, hayati önem taşıyan ve merkezin gelişmesine katkı yapacak olan suni karlama sistemleri ile gölet ve sinyalizasyon sistemi kablolama yapım işinin ihalesinin gerçekleştirildiğini belirtti.
Yıldız’da günübirlik tesisler, otel inşaatı, çevre düzenleme, pistlerin aydınlatılması ve düzenlenmesi işlerinin devam ettiğini hatırlatan Ayhan, “İnşallah yüklenici firma suni karlama ve gölet yapım işini 4 ayda tamamlayacak. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde yapacağımız işler ile ilgili kaynak sıkıntımız yok. Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin ihale komisyon üyeleri ile birlikte uyumlu bir çalışma yürüterek Yıldız Dağı’na yapılan yatırımların ihalesini gerçekleştirdik. Yaptığımız ihaleler ve çalışmalar ile Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Sivas için önemli bir değer haline geldi.”diye konuştu.
Yıldız Dağı’nda yapılacak suni karlama sistemleri ve gölet yapımı için gerçekleştirilen ihalenin, yaklaşık 3 saat sürdüğünü ifade eden Ayhan, “İhalenin uygun rekabet koşulları içerisinde gerçekleştirilmesi kamuoyu yararı açısından son derece önemlidir. Teknik değerlendirme yapılmak şartı ile ihale 11 milyon 850 bin TL bedelle yüklenici firmada kaldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızın maddi destekleri ile Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde yaklaşık 80 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz. Kayak Merkezi’ne yapılan yatırımlar, kurumumuzun yürüttüğü asli görevlerin arasındaki kırsal alt yapı başta olmak üzere diğer büyük yatırımlarımıza engel olmayacak şekilde daha fazla önem verilerek devam edilmektedir. Ayrıca merkez için bu işlere kurumumuzun ilgili yatırımcı birimlerinden kaynak aktarılması söz konusu değildir." şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Yıldız Dağı’na Suni Karlama Sistemi İle Yapay Gölet Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldız Dağı’na Suni Karlama Sistemi İle Yapay Gölet Yapılacak haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:50
Sayfa Başı