« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım'ın adayı yıldırım

Fenerbahçe’nin kaderi iki maça bağlı. Taraftarın sabrı taşma noktasında. Antalyaspor ve Trabzonspor ile oynanacak bu iki karşılaşma, başta teknik direktör Aykut Kocaman’ın geleceği olmak üzere birçok konuda belirleyici olacak. Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun kaderi de bu maçlarla şekillenecek.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

Aziz Yıldırım 2012 seçimlerine kadar sonuç ne olursa olsun yola devam etme düşüncesinde. Ancak bazı yöneticiler “İkinci yarının ilk iki maçında pozitif sonuçlar alınırsa göreve devam edelim, aksi taktirde olağanüstü kongreye gidelim” diyor.

Ali Yıldırım’ı istiyor

Başkan adayı olma kararı alan Mehmet Ali Aydınlar için ‘henüz erken’ (her ne kadar kendisi ‘ben böyle bir şey söylemedim’ dese de) yorumunu yapan Aziz Yıldırım konusunda dün sürpriz gerçek daha ortaya çıktı. 12 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Yıldırım, görevi, kardeşi Ali Yıldırım’a devretmek istiyor.

Kulislerde açıkça dile getirilen bu iddiaya göre, Nihat Özdemir’i başkan adaylığı için ikna edemeyen Yıldırım; Ali Koç’un da aday olmak istememesi üzerine kardeşi Ali Yıldırım’a teklif götürdü. Fenerbahçe Başkanı’nın, kardeşine, “Benden sonra senin aday olman çok doğru olur. Bizim başladığımız işlerin sonuçlanması adına burada olman lazım” diyerek ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

Sağlığım izin vermez

Ali Yıldırım’ın ise bu öneriye şimdilik bakmadığı belirtiliyor. Gerekçe ise sağlık durumu. Ali Yıldırım’ın, ağabeyine, “Senin de bildiğin üzere sağlık sorunlarım var. Kalp rahatsızlığı yaşıyorum. Bu kadar ağır strese senin kadar dayanamam. Bu yüzden başka birisinin başkan adayı olması çok daha iyi olur. Ben bu yükü kaldıracak sağlık durumuna sahip değilim. Beni affet” dediği ancak Aziz Yıldırım’ın, kardeşini ikna etmek için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler