Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım'dan TBF'ye taş

Aziz Yıldırım, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ni zirvede tamamlayarak, toplamda 9. ve üst üste 6. şampiyonluğunu elde eden bayan basketbol takımını tebrik ederken, doping skandalına göndermede bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hacettepe Doping Merkezi ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun sebep olduğu doping skandalı nedeniyle sezon içinde Diana Taurasi ve Penny Taylor gibi iki önemli oyuncularını yitirmelerine karşın başarının geldiğini vurgulayan Yıldırım, “Takımımızın yine de şampiyonluk ipini göğüslemesi, bu başarıya bir başka anlam katmıştır. Bu sezon bir süre formamızı giyen, ancak daha sonra malum olaylar nedeniyle ayrılan sporcumuz Penny Taylor, önümüzdeki yıl yeniden takımımızdaki yerini alacaktır. Gelecek yıl hedefimiz, bu yıl kaçırdığımız Avrupa Ligi Şampiyonluğu'nu kazanmak olacaktır” şeklinde konuştu.

Yıldırım, sezonu şampiyon tamamlayan erkek voleybol takımı ve 15 Yaş Altı Futbol Takımı ile uluslararası başarı kazanan kürekçileri de tebrik etti.

Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı ve Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'nın da liglerinde şampiyonluğa doğru ilerlemekte olduğuna dikkati çeken Yıldırım, “Bu takımlarımızın da sezon sonunda şampiyonluk kupasını müzemize getireceklerine eminiz. Kendilerine önümüzdeki müsabakalarda başarılar diliyoruz. Mayıs ayının hep birlikte şampiyonluklar yaşadığımız bir ay olmasını temenni ediyorum” diyerek yazısını tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz