BURSA HABERLERİ

Yıldırım'da 84 metruk yapı yıkıldı

AA / Ömer Erim Baştımar
24.02.2016 - 15:06Son Güncelleme :
Yıldırımda 84 metruk yapı yıkıldı
AA / Ömer Erim Baştımar

BURSA (AA) - Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki metruk binaların yıkımını gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Edebali, yazılı açıklamasında, Türkiye’ye örnek olan ve ilçenin üçte ikisini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesini hayata geçirdiklerini belirterek, kaçak yapılaşmaya karşı da mücadele ettiklerini vurguladı.

İlçede metruk halde bulunan ve vatandaşların can, mal güvenliklerini tehdit eden kullanılamaz durumdaki yapıları yıktıklarını duyuran Edebali, şunları kaydetti:

"2015 yılında Yıldırım’da 63, 2016 yılının ilk iki ayında ise 21 metruk bina olmak üzere 84 metruk bina belediye ekiplerimiz tarafından yıkıldı. Tehlike saçan yapıları yıkarak hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz. Hemşehrilerimizle Yıldırım’a yeni bir çehre, yeni bir vizyon kazandıracağız. Yıldırım, ilçe sakinlerinin yaşamaktan mutluluk duyacağı bir yer haline gelecek. Bu vizyonumuzda da plansız, kaçak ve metruk binalar, karşı çıktığımız konuların başında gelmeyi sürdürecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yıldırım'da 84 metruk yapı yıkıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım'da 84 metruk yapı yıkıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı