GeriFutbol Yıldırım'a küfür tasvip edilemez
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldırım'a küfür tasvip edilemez

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, siyah beyazlı taraftarların Aziz Yıldırım’a yönelik küfürlü tezahüratının tasvip edilemeyeceğini söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıklama yapan Karadeniz, “Biz kendi başkanımıza başka kulüplerin yaptığı kötü tezahüratları kınarken, başka kulübün başkanına yapılan hakaretamiz sözlerin yanında yer almak mümkün değildir.” dedi.

SİVASSPOR MAÇINDA ÇOK ÜZÜLDÜK

Taraftarı överek sözlerine başlayan Yalçın Karadeniz, "Cefakâr taraftarımızı her zaman taktirle izliyorum; ama Sivasspor maçında üzüldük. Ebedi dost, ezeli rakip kulüp başkanı Aziz Yıldırım aleyhinde yapılan tezahürat; birincisi kulübümüzü kurallar açısından zorlayacak, saha kapatma cezası gündeme gelecek, ikincisi Beşiktaşlılık duruşunu zedeleyecek bir durum oluşturur. Biz kendi başkanımıza başka kulüplerin yaptığı kötü tezahüratları kınarken, başka kulübün başkanına yapılan hakaretamiz sözlerin yanında yer almak mümkün değildir." dedi.

 Aziz Yıldırım’a karşı yapılan küfürlü tezahüratın kendilerini üzdüğünü vurgulayan Beşiktaş Divan Kurulu başkanı, "Seyircimizin maça kanalize olması gerekirdi. Taraftar maçın havasında değildi. Dolayısıyla bu sahaya yansıdı. Takımımız bu nedenle iyi futbol oynayamadı." şeklinde konuştu.

Küfürlerin maçın sonucunu değirtirmediğini kaydeden Karadeniz, "Taraftar Sivasspor maçında doğrudan takımı destekleseydi; belki de maçtan galip ayrılacaktık. Rakip takım başkanına, taraftarına küfür bize bir puan kazandırıyorsa, bunu sabahtan akşama kadar yapalım; ama yok ki böyle bir şey. Aziz Yıldırım’a edilen küfür hoş olmamıştır. Tasvip edilemez." dedi.

Yönetimin federasyonu olağanüstü genel kurula çağırmasıyla ilgili olarak ise Yalçın Karadeniz, "Önemli olan yapabileceklerimizi söylemektir. Bizim söylememizle bu iş olur mu demeliyiz. Söylediğimiz şeyi kulağımız duymalı. Olması gereken şeyi söylemeliyiz." ifadelerini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle