Ege Haberleri

  Yıldırım'a Alsancak Stadı çağrısı

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  25.07.2012 - 16:13 | Son Güncelleme:

  Kentsel dönüşüm zirvesinde, “Alsancak Stadı AVM olmayacak” sözü veren Ulaştırma Bakanı’na, “Madem öyle TOKİ ile GSGM arasında imzalanan sözleşme iptal edilsin” çağrısı yapıldı

   

  ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım’ın, kentsel dönüşüm zirvesinde, bir süredir yıkılıp yerine iş ya da alışveriş merkezi yapılacağı söylenen Alsancak Stadı’nın yıkılmayacağına ilişkin açıklaması, İzmirli futbolseverleri heyecanlandırdı. Stadın TOKİ’ye devredilmesinin ardından basın toplantısı ve yürüyüşler düzenleyerek projeyi protesto eden Taraftar Hakları Derneği’nden yapılan açıklamada, “Sayın Bakan Binali Yıldırım’ın dediği gibi Alsancak Stadı AVM olmayacaksa, TOKİ ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasındaki protokolün iptal edilmesini bekliyoruz” dediler.

  AĞIRLIĞINI KOYSUN

  PROTOKOL iptal edilmedikçe, bu tür açıklamaların anlam kazanmayacağını savunan taraftarlar, “Kabinenin en etkili bakanlarından biri olan Sayın Binali Yıldırım’ın sözleri elbette çok kıymetli ve sevindirici. Alsancak Stadı’nın varlığını sürdürmesinden öte, yenilenerek günün şartlarına uygun, modern bir tesis haline getirilmesi konusundaki taleplerimizi her fırsatta tekrarlıyoruz. Sayın Yıldırım bu görüşünde samimiyse ki öyle olduğuna inanıyoruz, kendisinin kabinedeki ağırlığını koymasını ve bu yöndeki projeyi başlatmasını talep ediyoruz” ifadesini kullandılar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı