« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım zirve

Şeref Tribünü’nden devre arasında ayrılan Aziz Yıldırım, yöneticilerle birlikte toplantı yapıp, takımın kötü gidişini ve Aragones’i masaya yatırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE’de Kayserispor yenilgisi ile son yıllarda alışılmamış görüntüler ortaya çıktı. Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki gerginlik maç sonrasında sarı lacivertli yönetim kurulunun olağanüstü toplantısına dönüştü. Maçın devre arasında Şeref Tribünü’ndeki koltuğunu terk eden Fenerbahçe Kulübü Başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşları, 90 dakikanın sonunda kulüpte bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar.

Ligde tarihinin en başarısız dönemlerinden birini yaşayan sarı lacivertli camiada istifa sesleri ve takımın kötü futbolu tartışılmaya başlandı. Basın toplantısında istifa seslerine gülümseyerek cevap veren ve "Takımda işler kötü gidince görevi bırakıp gitmek için buraya gelmedim" diyen İspanyol teknik direktör Luis Aragones’in durumu enine boyuna konuşuldu.

Başkan Yıldırım ve kurmayları tecrübeli teknik adamın gönderilmesini, hatta kendileri görevi bırakmayı bile gündeme getirdi. Taraftarın futboldan memnun olmadığı ortamda yönetim de durum değerlendirmesi yaparak tepkilerin haklı olduğu görüşünde birleşti.

Değerlendirme yaptılar

F.Bahçe TV’nin olduğu bölüme geçerek bir taraftan maçı izleyen bir taraftan da pozisyonları tartışan yöneticiler ortak bir noktada buluşamadılar. Geç saatlere kadar devam eden toplantının ardından Aragones’in görevinin başında kalması fikri benimsendi. Sakatlıklar nedeniyle bir türlü ideal onbirin oluşturulamaması ve milli maç için verilen arada takımın toparlanacağı görüşü hakim oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz