« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım, Yıldırım’a karşı

F.Bahçe’de, başkanlık seçimine tek aday olarak girmesi beklenen Aziz Yıldırım’a karşı sürpriz bir isim gündeme geldi, İTO eski başkanı Mehmet Yıldırım.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Doğruluyor ama...

F.Bahçe’de başkanlık seçimine tek aday olarak girmesi beklenen Aziz Yıldırım’a karşı sürpriz bir isim gündeme geldi. Camianın önde gelen isimlerinin İTO eski Başkanı Mehmet Yıldırım’a "aday ol" baskısı yaptığı iddia edildi. 20 gündür yoğun bir talep ile karşı karşıya kalan Mehmet Yıldırım, olayı doğruluyor, ama yorum yapmaktan kaçınıyor.

Karar vermedim

Teklifi kimlerin getirdiğine dair bilgi vermek istemeyen Mehmet Yıldırım, "Bunu şu anda ifade etmek istemiyorum. Henüz bir karar vermiş değilim" diye konuşuyor. Yıldırım ayrıca "Aziz Yıldırım’a karşı mı aday olacaksınız?" şeklindeki soruya da, "Eğer başkanlık için karar verirsem, karşımda kimin olacağı farketmez. Birkaç gün içinde netleşecek" diyor.

Kongre gelecek ay

Normal olarak bu hafta sonunda yapılması planlanan kongre, tüzük gereği gerekli çoğunluk sağlanamayacağı için 4-5 Mart tarihleri arasında yapılacak. Yeni tüzüğe göre daha önce 2 yıl olan yönetimin görev süresi bu kez 3 yıl olacak. 8 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Aziz Yıldırım, kongreyi kazanması halinde 2009 Şubat’a kadar başkanlığını sürdürecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz