Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım ve Kocaman’ı mektupla şikayet etti

AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, F.Bahçe Başkanı ve hocasının beyanatları üzerine Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e şikayet mektubu gönderdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SON haftalardaki hakem hataları sonrası kulüp yöneticileri ve teknik adamlardan sonra siyasetçiler de topa girdi. AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, hakem hatalarıyla ilgili Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e mektup göndererek, “Türk futbolunun birkaç kulübün ipoteğine girmesine fırsat verilmemesini” istedi.

Hadlerini bildirin

Aykan, yazısında, bu mektubu Süper Lig devre arasında yazılı ve görsel medyaya yansımış, özellikle Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve futbol takımı teknik direktörünün beyanları üzerine yazmak istediğini belirtti.

Aykan, şöyle devam etti: “Ancak ‘siyasiler spora müdahil olmamalıdır’ doğru ölçü ve esprisinden hareketle beklemeyi uygun gördüm ve sizin o beyanların kamuoyuna yansıdığı an sorumluluğunuz ve kurumsal göreviniz gereği tepki koymanızı bekledim. Maalesef zamanında gerekli müdahaleyi yapmayarak bugünlerin önünü açtınız. O gün hakemlerinize baskı oluşturmak isteyenlere haddini bildirmeniz ve hakemlik kurumunun baskı altına alınmasına meydan vermemeniz gerekirdi. Biz bileğimizin hakkıyla şampiyon olmak istiyoruz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Başkasının da hakkımızı gasp etmesine asla müsaade etmeyeceğimizi de bilmenizi istiyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz