« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım terapisi

Beşiktaş Başkanı, futbolculara "Olumsuzluklara en güzel cevabı, G.Antepspor karşısında alacağınız galibiyetle vereceksiniz. Yenmek kadar yenilmek de kutsaldır. Önemli olan yüreğinizi ortaya koyarak mücadele etmeniz" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, iki gündür ikinci başkan Murat Aksu ve genel sekreter Kenan Öner ile birlikte Nevzat Demir Tesisleri’nde futbolculara moral aşılamaya çalışıyor. Siyah beyazlı takımın teknik direktörü Jean Tigana ve futbolcularla tek tek görüşerek sorunları paylaşan Yıldırım Demirören, "Manisa Vestel maçındaki hatalar ders oldu. Yaşanan olumsuzluklara en güzel cevabı Gaziantepspor karşısında alacağınız galibiyetle vereceksiniz. Önemli olan zor günlerde camianın kenetlenmesidir. Bunu başaracağız. Sizlere inanıyor ve güveniyorum" dedi.

İdmanlarda birlikteyiz

Demirören,
siyah beyazlı taraftarların ve camianın başarı beklediğini ileri sürerek, Tigana ve oyunculara yaptığı konuşmada şöyle konuştu: "Bundan böyle her antrenmanda sizlerle olacağım. Futbolda yenmek kadar yenilmek de kutsaldır. Önemli olan yüreğinizi ortaya koyarak mücadele etmeniz. Sizlerde inançlı ve kazanmaya yönelik yüreği görüyorum. Gaziantepspor karşılaşmasında daha dikkatli olmanızı ve taraftarlarımızın yüzünü güldürecek hareketler içinde bulunmanızı istiyorum. Kulaklarınızı olumsuzluklara tıkayın ve kazanmak için savaşın."

Başkan Demirören’in desteğine çok sevindiğini kaydeden Tigana ise "Beşiktaş yeni oluşan bir ekip. Hazırlık maçlarımızda ve Süper Kupa’da Galatasaray önünde istediğim sistem ve taktiği uyguladık. Vestel Manisa maçında uğradığımız kazayı unutturacağız. Taraftarlarımıza BJK İnönü Stadı’nda futbol ve gol şov izlettireceğiz. Delgado’nun sakatlığı bitti" diye konuştu.

Birliktelik mükemmel

Beşiktaş takımının genç ve huzurlu olduğunu kaydeden Tigana sözlerini şöyle tamamladı: "Geçen yıl antrenmanlarda sorunlar yaşıyorduk. Şu anda takım birlikteliği mükemmel. Gençlerin oyunu okuyuşu ve performansları mükemmelin üstünde. Nobre’nin Fenerbahçe’deki temposunun üstünde olması beni çok sevindiriyor. Nobre gibi Bobo’dan da bu karşılaşmada patlama bekliyorum. Genç Burak sahada basmadık yer bırakmıyor. Gaziantepspor’un Denizlispor ile yaptığı karşılaşmayı izledim. Önlemlerimizi aldık."

Bunları da Beğenebilirsiniz