« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım: Takımımıza güveniyoruz

Geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Vakıfbank Türk Telekom Kadın Voleybol Takımı, Katar'da 8-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dünya Kulüpler Şampiyonası'na katılmak için bu ülkeye gitti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vakıfbank Spor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Ramazan Yıldırım, Katar Havayollarına ait uçakla İstanbul'dan Katar'ın başkenti Doha'ya hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Katar'a şampiyon olmak için gittiklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Geçen yıl Avrupa şampiyonu olduk. Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak bu unvanla gidiyoruz. Avrupa kıtasını ve Türkiye'yi temsil ediyoruz. Kolay bir turnuva değil. İyi bir takımız. Geçen seneden daha geniş bir kadromuz var. Hedefimiz şampiyonluk. Tabii ki ilk hedefimiz ilk maç. Her maçı kazanmak için çıkacağız. Takımımıza güveniyoruz. İyi durumdayız. İnşallah şampiyon olacağız.”

Vakıfbank Türk Telekom'un ikiz kardeşlerden milli oyuncu Gözde ise, geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduklarını hatırlatarak, aynı yıl içerisinde hem Avrupa hem de dünya şampiyonu olma fırsatı yakaladıklarını belirtti. Gözde, “Çok güçlü takımlar var ama biz de gayet güçlüyüz. Çok iyi oyuncular var. A Milli Takımı oluşturan kemik kadro bizde. O yüzden kendimize güveniyoruz. Alnımızın akıyla bu turnuvayı tamamlayacağız” dedi.
Dünya Kupası'na İtalya'nın gönderilmesi konusunda görüşü sorulan Gözde, şunları söyledi:
“Dünya Kupası'nda ilk 3'e giren takımlar olimpiyata gidecek. Wild card'ın İtalya'ya verilmesinin sebebi son Dünya Kupası şampiyonu olması, geçmişi olabilir. Avrupa Şampiyonası'nda biz onları 2 kez yendik ama İtalya voleybolda köklü bir tarihe sahip. Mayıs ayında elemelerimiz var. İnşallah başarıp elemelerden çıkarız.”

Kardeş Özge ise, “Bizim kariyerimiz ve kulübümüz için çok önemli bir turnuva. Avrupa şampiyonu olduğumuz gibi dünya şampiyonu da olmak istiyoruz” dedi.

Şampiyonluk mücadelesi

Organizasyonda A Grubu'nda Dominik Cumhuriyeti'nden Mirador, Kenya'dan ise Prisons takımlarıyla mücadele edecek Vakıfbank Türk Telekom, turnuvada öncelikle ilk iki sırada yer alarak yarı finale çıkmak için mücadele verecek.

Şampiyonadaki ilk maçını 8 Ekim Cumartesi günü Dominikli rakibi Maridor ile yapacak Vakıfbank Türk Telekom, gruptaki ikinci maçında 12 Ekim Çarşamba günü Prisons ile karşılaşacak.

Şampiyonada B Grubu'nda ise Brezilya'nın Osasco Voleybol, Azerbaycan'dan Rabita Bakü ve Tayland'dan Chang takımları mücadele verecek.

Gruplarda ilk iki sırayı alacak takımlar çapraz eşleşerek 13 Ekim Perşembe günü yarı finalde karşı karşıya gelecek. Yarı finalde kazanan takımların finale çıkacağı şampiyonada, yarı finalde yenilen takımlar ise 14 Ekim Cuma günü 3.'lük için karşı karşıya gelecek.

Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası'nda final mücadelesi 14 Ekim Cuma günü yapılacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz