Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım: "Tahkim Kurulu'nu etkileyecek bir şey yapmadık"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasını kaldıran Tahkim Kurulu’nu, doğrudan ya da dolaylı biçimde etkileme girişiminde bulunmadıklarını bildirdi.

Aziz Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, Tahkim Kurulu’na sözlü savunma yapmak amacıyla Futbol Federasyonu’na gittiklerini, bu arada federasyon başkanı Haluk Ulusoy ile sohbet etme olanağı da bulduklarını belirterek, "Tahkim Kurulu’na savunmamızı yaptıktan sonra Futbol Federasyonu binasından ayrıldık. Biz, Futbol Federasyonu’nun başkanına ya da başka bir kişiye, Tahkim Kurulu’na baskı uygulaması veya talimat vermesi yönünde hiçbir girişimde bulunmadık" diye konuştu.

Tahkim Kurulu’nun, futbolun yüksek mahkemesi olduğunu ifade eden Yıldırım, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Kurul, kimsenin emir ya da talimat alamayacağı bir organdır. Biz bunu böyle biliyor ve kabulleniyoruz. Fenerbahçe’mizin, Tahkim Kurulu’nu doğrudan veya dolaylı biçimde etkileme girişiminde bulunmadığını ve bundan böyle de bulunmayacağını, sadece hukuk düzeninde kaldığını ve kalacağını herkesin bilmesini isterim.

Bazı yayın organlarında çıkan ve gerek bizi, gerek Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve gerekse Tahkim Kurulu’nu gölgeleyecek haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtmek isterim."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler