Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım söz verdi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Sadi Kemal YAŞAR

Sağlık sorununu aşmamasına rağmen tekrar aday olduğunu söyleyen Yıldırım, ‘‘Tesisleşmeye devam edeceğiz. Stadı tamamlıyoruz. Sosyal tesislere başlayacağız. Sizlerin sevgisine layık olmak için hiçbir şeyden korkamadan yolumuza devam edeceğiz’’ dedi.

FENERBAHÇE'de kongreye tek başkan adayı olarak giren Aziz Yıldırım, dün konuşma yapmak için kürsüye çıktığında dakikalarca ayakta alkışlandı. Aile ve sağlık sorunlarını aşamamış olmasına rağmen tekrar aday olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Yıldırım, eksik kalan işlerimi yapmadan görevi bırakmayacağını söyledi.

Dünya kulübü olmak için ekonomik güce ihtiyaç olduğunu anlatan Yıldırım, ‘‘Bu yolda ilk hedefimiz stadı bitirmek. 55-60 bin kişilik kapasiteye ulaştığımızda önemli bir gelir elde edeceğiz. Genel kurulun bize verdiği borçlanma yetkisini şimdiye dek kullanmadık. Sıkışmadığımız sürece kullanmayı düşünmüyoruz. Şu anda F.Bahçe Kulübü Türkiye'deki 100 şirket arasında ilk 5'e girecek kadar önemli bir bütçeye sahip’’ dedi.

STAT BİZİM OLACAK

Arazisinin kendilerine ait olduğu Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın, 4 tribününü yaptırdıklarını ifade eden Yıldırım ‘‘Görüşmeler sürüyor ve üzerimize düşen herşeyi yapmaya hazırız. Stadın tapusunu alacağız’’ diye konuştu.

Transferde geçen yıllarda olduğu gibi savruk davranmadıklarına dikkat çeken Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: Ümit Özat ve Ceyhun'u aldık. Hakan Bayraktar için Celal Doğan'ın cevabını bekliyoruz. İyi bir kadromuz var. Geçen yılki stresi bir daha yaşamayacağız. Kadromuzu koruduk ve güçlendirdik. Sizlerin sevgisine layık olacağız.

İŞTE YENİ LİSTE

Aziz Yıldırım

Uğur Dündar

Atilla Kıyat

Hamdi Akın

Mahmut Uslu

Murat Özaydınlı

Osman Yalçın

Nihat Özdemir

Vedat Olcay

Ali Yıldırım

Raif Dinçkök

Sadettin Saran

Zeynep Sabancı

Nihat Özbağı

İlhan Ekşioğlu


Bunları da Beğenebilirsiniz