ANKARA HABERLERİ

YILDIRIM SORULAR

Hürriyet Haber
19.09.2013 - 01:14Son Güncelleme : 18.09.2013 - 16:00

İhraç istemi ile Disiplin Kurulu’na verilen eski başkan, mevcut yönetimi belgelerle konuşmaya çağırdı.

Hürriyet Haber

‘Kaçan da hesap vermeyen de hesap sormayan da namerttir’ sözünü yineleyen Yıldırım; kendisinin kulüp aleyhine başlattığı icra takibinin olup olmadığı ile Vittek, Sestak, Sapara ve Rajnoch transferlerinin tüm detayları ile kamuoyunun bilgisine sunulmasını istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’nin adayı olacağı medyada yer almasının ardından, 2009 ve 2011’de başkanlığını yaptığı A.Gücü’nden ihracı gündeme getirilen Cengiz Topel Yıldırım, kulüp yönetimine sorular iletip, kendilerini belgelerle konuşmaya çağırdı.
Yıldırım, soruların cevabını bulduğunda A.Gücü’nde pek çok olayın aydınlanacağını, kulübü bu hale düşürenlerin ortaya çıkacağını ileri sürdü.
Tarafınca kulüp aleyhine yürüyen icra takibi var ise icra takip tutarı, icra takip dosya numarası veya icra müdürlüğü adının ne olduğunu soran Yıldırım, ‘Cezai sorumluluğu gerektirecek eylemde bulunmak’ şeklindeki iddianın aydınlanmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtip, “Hangi eylem, nasıl ve ne şekilde gerçekleşmiş, hangi yönden cezai sorumluluk gerektirmiştir? İddianın, somut ve açık olarak ortaya konulması gerekmektedir” diye ikinci bir soru yöneltti.
BU SÖZLEŞMEYİ KİM İMZALADI
Vittek, Rajnoch, Sapara ve Sestak’ın maliyetlerinin çok altında kendi taraflarınca satılması neticesinde kulübün mali olarak zarara uğratılması iddiasının da yanıtlanabilmesi için bazı bilgilere ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Yıldırım, Rajnoch, Vittek ve Sapara ile ilgili olarak,
“Oyuncuların maliyeti, sözleşmelerinin kim tarafından hangi tarihlerde akdedildiği, sözleşmeleri gereği yapılan ödeme tutarı, bu oyuncular dolayısıyla kulüp kasasına getirilen tutarların ne olduğu, Vittek ile Sapara’nın 01 Eylül 2011 tarihi itibarıyla kulüpten alacaklı olup olmadığı, var ise alacaklarının ne olduğu, kendi taraflarınca satıldığı iddia edilen Rajnoch’un yönetimi döneminde satılıp satılmadığı, eğer satılmış ise hangi tarihte ve hangi kulübe satıldığı, bu sözleşmenin kim tarafından imzalandığı” sorularına yanıt beklediğini söyledi.
TEMİNAT MEKTUBU VERİLDİ Mİ
Sestak konusuna ayrı ve detaylı bir paragraf açan Yıldırım, “Sestak’ın kulübü Bochum ile kulübümüz arasındaki anlaşma kim tarafından imzalanmış. Anlaşmaya göre Bochum’a ödenmesi gereken bedel nedir. Bu tutar sözleşmedeki koşullar çerçevesinde ödenmiş midir. Bu sözleşme nedeniyle Bochum’un FIFA’ya başvurusunun çözümlenmesi maksadıyla yapılan yeni sözleşme hangi tarihte, kim tarafından yapılmıştır. Kulübün, bu anlaşmazlığı çözmek için Bochum’a ödemeyi taahhüt ettiği tutar nedir? Sözleşmeye göre Bochum’a verilmesi gereken “banka teminat mektubu” verilmiş midir? Oyuncunun Bochum ile olan sözleşmesinin iptali ile A.Gücü’ne transferi için belirlenen taahhütler sözleşmede öngörülen şekilde yerine getirilmiş midir. Yine bu sözleşme gereğince oyuncu ile kulübümüz arasında akdedilmesi gereken sözleşme yapılmış mıdır? şeklindeki soruların yanıtını istedi.
Yıldırım, savunmaya esas olmak üzere tevsik eder nitelikteki bilgi ve belgelerin yönetim kurulu tarafından “aslına uygunluğu” onaylı bir örneğinin, tebliğ tarihinden itibaren 2 gün içerisinde kendisine verilmesini talep etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde YILDIRIM SORULAR haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı