« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım Kulüpler Birliği'ne de devam dedi

2009-2010 sezonunun sona ermesinin ardından değerlendirme yapmak üzere İstanbul'da biraraya gelen Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası açıklamayı Başkanvekili Göksel Gümüşdağ yaparken, sözlerine Bursaspor'u kutlayarak başladı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı olan Gümüşdağ yaptığı açıklamada; "Türk futbolunun 50 yıllık tarihinde Bursa'nın şampiyon olması çok önemli bir gelişme. Bu hepimize mutluluk veriyor. Bundan sonra da daha nice Anadolu kulüplerinin şampiyon olma şansı çoğaldı. Öyle basına yansıdığı gibi Bursaspor'un şampiyon olması kimseyi rahatsız etmledi. Biz 5. değil, 6. ve 7. şampiyon çıksa çok memnun oluruz. Çünkü pasta büyüdü. Bursaspor Başkanı sayın İbrahim Yazıcı'yı tebrik ettik. Başkanımız Aziz Yıldırım da kutladı. Bursaspor'un şampiyonluğunda emeği olan herkesi, Başkan Yazıcı nezdinde tebrik ettik" diye konuştu.

Öte yandan ligin genel değerlendirmesini yaptıklarını belirten Gümüşdağ, kulüplerin bir yandan transfer çalışmalarını sürdüreceğini, bir yandan yöneticilerin de tatil yapacağını ifade ederek, bir çalışma grubu oluşturduklarını ve bu komisyonun İlhan Cavcav, Şekip Mosturoğlu ve Adnan Sezgin'den oluştuğunu söyledi. Kulüplerin sorunları, transfer dönemindeki gelişmeler, UEFA kriterleri gibi konularda bu üçlünün çalışma yapacağı vurgulandı.

Yabancı futbolcu sayısı konusunda da bir değerlendirme yaptıklarını dile getiren Gümüşdağ, farklı görüşlerin olduğunu ve bu yüzden Haziran ayında yeniden görüşeceklerini açıkladı.

Gümüşdağ, "Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Başkanlığını bırakacak mı ? " sorusuna ise "Aziz Yıldırım neden istifa etsin ?. İstifa etmesi için bir sebep yok ki" cevabını verdi.

Toplantıya süper ligin yeni temsilcileri Karabükspor ve Bucaspor başkanları da katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz