« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım: Küfürde benim suçum ne

F.Bahçe Başkanı, ‘Ben ne yaptım ki, küfür ediliyor. Oyuncular hata yapıyorsa, geri pası verip gol attırıyorsa, Aziz Yıldırım ne yapsın? Serdar Bilgili’ye de küfür eden bu kişileri Beşiktaş camiasının ayıklaması lazım’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
3-5 kişi değil

Beşiktaş taraftarlarının küfürleri, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı isyan ettirdi. Yıldırım, maç sonrası yaptığı açıklamada, ‘Bizim stadımızda seyircimiz başka kulübün başkanına küfür etmiyor. Hem ben ne yaptım ki? Oyuncular hata yapıyorsa, geri pası verip, gol attırıyorsa Aziz Yıldırım ne yapsın? Bunlar 3-5 kişi deniliyor. Bu da yanlış. Bu kişileri Beşiktaş’ın içinden ayıklaması lazım’ dedi.

Küfürlere çok üzüldüm

Aziz Yıldırım,
Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili’ye yapılan tezahüratlara da üzüldüğünü belirterek, ‘Türkiye’de bir takım birinci oluyor. Şampiyonluğun kaybından sonra yöneticileri kötülemek de kimseyi bir yere götürmez. Bana ve Serdar başkana yapılanlar için onları kınıyorum’ diye konuştu. Fenerbahçe Başkanı, futbolcularının aldığı galibiyet için de şunları söyledi:


Sinir harbi gibiydi

‘Sinir harbi şeklinde geçen bir maçtı. Futbolcularım iyi mücadele ederek kazanmayı hak etti. Kendilerine çok teşekkür ederim. Biz şampiyonluğun en büyük adayıyız. İkinci yarının başından beri yükselen grafiğimiz devam ediyor. Geçen hafta kaza yapmıştık. Kalan 3 maçı da kazanarak, şampiyon olmak istiyoruz.’
Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir de, siyah beyazlı taraftarların küfürlerinden yakındı.

Bizde böyle olmuyor

Özdemir, ‘Başkanımıza ve yönetim kurulumuza yapılan küfürler bizi çok üzdü.
Bu küfürler Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda olmuyor. Olsa bile biz hemen müdahale ediyoruz. Zaten taraftarlarımız da bu konuda çok duyarlı. Hiçbir zaman gelen misafirimize küfür etmiyorlar. Galibiyetin zevkini bile yaşayamadık. Artık bunların sahalarda aşılması gerekir. Bizim stadımız bunun örneğidir’ dedi.

Yıldırım’a pet şişe atıldı

GÜVENLİK
güçlerinin aldığı bütün tedbirlere rağmen derbide tatsız olaylar yaşandı. Beşiktaşlı taraftarlar, Serhat’ın attığı ilk golden sonra, protokol tribününde yer alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere, sarı lacivertli yöneticilere tepki göstererek, küfürlü tezahüratta bulundu. Taraftarların attığı bir pet şişe Yıldırım’ın üzerine geldi. Bu arada, maçı izleyen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, taraftarların attığı pet şişelerden dolayı yerinden ayrıldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz