AĞRI HABERLERİ

Yıldırım Kars'ta: Avrupa kıskanıyor, Türkiye'nin büyümesini istemiyor (2)

DHA
31.03.2017 - 18:10Son Güncelleme :
DHA

BAŞBAKAN YILDIRIM AĞRI'DA
Başbakan Binali Yıldırım Kars mitinginin ardından özel uçakla Ağrı'ya geldi. Başbakan Yıldırım, Dörtyol meydanında toplanan yaklaşık 8 bin kişiye hitap etti. Mitinge Başbakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ve milletvekilleri katıldı.
Ağrıspor atkısıyla kürsüye çıkan Başbakan Yıldırım dün hayatını kaybeden 15 Temmuz şehidi Astsubay Ömer Halisdemir'in annesi Fadime Halisdemir'e rahmet diledi. FETÖ ve PKK'nın birlikte hareket ettiğine işaret eden Yıldırım, "15 Temmuz akşamı bir grup FETÖ terör örgütü mensubu Türkiye'yi işgal etmek için, bayrağı indirmek, ezanı dindirmek için, tankla, topla, tüfekle milletin üzerin ateş etti. Ancak bu millet, benim yiğit hemşehrilerim darbecilerin geçit vermedi. Darbecilere darbeyi indirdik mi? Evet indirdik. Onlar cumhurbaşkanımızı, hükümeti alaşağı edip ortadan kaldırmayı hedeflediler. Bu teröristlerin boynuna asılı ipin ucunun nerede olduğunu, kimlerin bu teröristleri beslediğini, kol kanat gerdiğini biliyoruz" diye konuştu.
"ERKEKSEN ÇIK ORTAYA"
Darbenin başında Adil Öksüz'ün olduğuna işaret eden Başbakan Yıldırım, hain olarak nitelendirdiği Öksüz'ün, Pensilvanya'dan emir aldığını belirtti. Öksüz'ün darbecilerle aradaki irtibatı sağladığını hatırlatan Yıldırım, Pensilvanya'dakinin ortaya çıkmadığını ve kuklalar kullandığını belirtti. Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:
"Erkeksen çık ortaya, ben yaptım de. Bunların bu işi yaptığını adımız kadar biliyoruz. Bu talimatları veren darbeyi yapan teröristleri harekete geçiren bizzat Pensilvanya'daki FETÖ'dür. Bütün belgeleriyle, delilleriyle tespit ettik. ABD Adalet Bakanlığına gönderdik. Hiçbir tereddüdümüz yok. Ne yazık ki iadesi konusunda hala ABD ipe un seriyor. Bu da gözümüzden kaçmıyor. 15 Temmuz akşamı maskeler düştü. FETÖ kendisini dindar maskesiyle gizliyordu. Bunlar yardımları iç ettiler. Türkiye düşmanlarını beslediler. 15 Temmuz'da bir maske daha düştü. PKK, onlar da yıllardan beri güya Kürtlerin hakkını savunuyordu. Sözde Kürtlerin sorunlarıyla ilgileniyordu. PKK, FETÖ aynı. İkisi de terör örgütü, ikisi de kardeş. Bunlar dayanışma içindeler. Bunların ipleri aynı yerde, aynı adamın elinde. Bu topraklardaki insanlara ihanet eden örgütler bunlar. Birisi Kürtleri, biri dindarları kullandı. Onlar Türkiye'nin güçlenmesini istemiyor. Türkiye'nin terörle uğraşmasını istiyor. Recep Tayyip Erdoğan'ı istemiyor. 15 Temmuzda ne oldu biliyor musunuz? PKK Kandil'den talimat verdi. 'Bu gece darbe olacak askere karışmayın. Ateş açmayın.' Ancak 16 Temmuz'da bir talimat daha verdi. 'Darbe başarısız ateş serbest' İşte bunlar birlikte çalışıyor."
Başbakan Binali Yıldırım, "İsviçre'de Recep Tayyip Erdoğan'ın resmine asmışlar. Kafasına silah dayamışlar, 'Erdoğan'ı öldürün.' Bu kadar alçaklık, adilik olur mu? Bu Avrupa FETÖ, PKK'yı sevdiği için mi yapıyor? Hayır kullanıyor bunları. Türkiye'ye karşı, geleceğine karşı, kardeşliğine karşı kullanıyor. Bu oyunları tek tek bozarak gidiyoruz diye konuştu.
BELEDİYELER ÇUKUR KAZDI
DBP ve HDP'ye de yüklenen Başbakan Yıldırım, "Bu millet belediye başkanı seçiyor. Hizmet için seçiyor. Onlar ne yaptılar. Çukur kazdılar. Paraları dağa gönderdiler. Teröre destek verdiler. Şimdi hesap veriyorlar. Para göndereceksin, gençleri dağa göndereceksin. Artık çocuklarınızı bu alçaklar elinizden alamayacaklar. O çocuklarımız Türkiye'nin aydınlık yarınları için daha iyi büyüyecek" dedi.
Ağrı'da halkın teröristlerin çukur siyasetine itibar etmediğini belirten Başbakan Binali Yıldırım, "Bu çukur siyasetine prim vermediniz, yüz vermediniz. Teşekkür ederim. Kürt kardeşlerimizle bu terör örgütünü birbirinden ayırıyoruz. Terörle kararlı şekilde mücadele sürüyor. Artık engelli koşu bitecek, engelsiz koşu başlayacak. Acılar sona erecek. gözyaşı dinecek. Belli merkezlerden belli yerlerden idare edilen terör sona erecek. Doğu, batı, güney, kuzey bizim. Vatan toprağı hepimizin. Bize saldıranlara diz çöktüreceğiz" diye onuştu.
Ağrı'ya yapılan yatırımlar konusunda açıklamalar yapan Başbakan Yıldırım, Ağrı Devlet Hastanesi'nin gecikmesinden dolayı özür diledi. Yıldırım, 400 yataklı hastanenin yıl sonu kadar bitirileceğini söyledi. Başbakan Yıldırım, uçakla İstanbul'a hareket etti.

Osman BEKLEYEN- Servet ARSLAN- Murat ÇAĞLAR/AĞRI, (DHA)-

 FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Yıldırım Kars'ta: Avrupa kıskanıyor, Türkiye'nin büyümesini istemiyor (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 18 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım Kars'ta: Avrupa kıskanıyor, Türkiye'nin büyümesini istemiyor (2) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı