BURSA HABERLERİ

Yıldırım Kansere Savaş Açtı

IHA
23 Eylül 2015 - 12:57Son Güncelleme : 23 Eylül 2015 - 12:58

YILDIRIM KANSERE SAVAŞ AÇTI

IHA

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kanser hastalığında erken teşhisin önemine vurgu yaparak, tüm Yıldırımlıları ücretsiz kanser taraması için KETEM’e beklediklerini söyledi.
Yıldırım Belediyesi ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliği çerçevesinde Yıldırım’da ücretsiz kanser taramaları devam ediyor. Yapılan proje kapsamında ilçede Ağustos ayı içerisinde 235, 2015 yılı genelinde ise 732 kadına ücretsiz kanser taraması yapıldı. Son yıllarda kanser vakalarında ciddi bir artış yaşandığına dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Çağımızın hastalığı olarak nitelendirebileceğimiz kanser, yaş ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin hızla yayılıyor. Bu amansız hastalıkla mücadelenin yolu erken teşhis ve tedavi ile mümkün. Biz de başta Yıldırımlı kadınlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimizde kansere karşı bilinç uyandırmayı vazifelerimizin başında görüyoruz” dedi.
PERİYODİK KONTROLLER ÖNEMLİ
Kanserin teşhisinde geç kalmanın tedavi sürecini zorlaştırdığını kaydeden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Kanserle mücadelede en önemli unsur belirli aralıklarla yapılan periyodik kontroller olmalıdır. Sağlık taramalarına özellikle risk grubunu oluşturan 30-65 yaş arası vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu. Yapılan çalışmalar neticesinde Yıldırım’daki yaşam kalitesinin artacağını da vurgulayan Başkan Edebali, “Yapılan bu taramalar sayesinde hemşehrilerimizin, varsa erken dönemde kanser hastalığı teşhis edilerek tedavilerinin başlanması ve yaşam kalitesinin arttırılması amaçlanmakta. Yıldırım’da geleceğin teminatı sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz ancak sağlıklı yetişkinlerin bulunduğu bir toplumda mümkün olabilir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yıldırım Kansere Savaş Açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım Kansere Savaş Açtı haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   13:17
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   19:57
  • Yatsı
   21:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı