Ege Haberleri

  Yıldırım: İzmir için en doğrusunu yapacağız

  Hürriyet Haber
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ak Parti İzmir’de kuruluşunun 11. yıldönümünü Arena’da verdiği bin 200 kişilik iftar yemeği ile kutladı.

  AK PARTİ, İzmir’de kuruluşunun 11. yıldönümünü Arena’da verdiği bin 200 kişilik iftar yemeği ile kutladı. Yemeğe Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Protestan Baptist kiliseleri Derneği Başkanı Ertan Çevik, İzmir İl Müftü Vekili İlyas Eroğlu, İzmir milletvekillerinin tamamı, Büyük Birlik Partisi İzmir İl Başkanı Ahmet Bereket, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Mutlu Akpınar,  ünlü işadamı Lucian Arkas, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, rektörler, konsoloslar, bürokratlar,    oyuncular Nihat Altınkaya ve Volkan Severcan, televizyoncu Tayfun Talipoğlu ile çoğunluğunu partililerden oluşan yaklaşık bin 200 kişi katıldı.

  Yıldırım: İzmir için en doğrusunu yapacağız

  MEHMET AKİF’TEN DİZELER
  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’in Foça İlçesi’nde yaşanan iki kişinin şehit olduğu, 10 kişinin yaralandığı terör saldırısına, Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle karşılık verdi. Bakan Yıldırım,  Ne Araplık ne Türklük kalacak aç gözünü. Dinle peygamber-i zişanın ilahi sözünü. Ayrılık hissi nasıl girdi sizin beyninize? Fikr-i kavmiyeti şeytan mı soktu zihninize?” dedi.  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da, zmir’in Foça İlçesi’nde yaşanan iki kişinin şehit olduğu, 10 kişinin yaralandığı terör saldırısın karşı İzmir’in güçbirliği yaptığını, kentin bunu Kurtuluş Savaşı’nda düşmana ilk kurşunu sıkarken de gösterdiğini hatırlattı.

  KONAK TÜNELİ
  Bakan Yıldırım, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Konak Tüneli projesinin onaylanması ile ilgili ise, “Güzel. Aksi bir sonuç beklemiyorduk. Öncelikli Konak Tüneli için Kültür ve Turizm Batanlığımız kurullardan ön izni alabilmek için çalışma başlatmıştı. Bununla birlikte uygun görüş çıktıktan sonra Büyükşehir Belediyesi meclis kararın geçtiğimiz günlerde onayladı. Umarım bundan sonra başka bir sıkıntı çıkmaz ve tüneli tamamlarız. İzmirliler’in özellikle merkezdeki trafiğin Konak, Alsancak  civardaki trafiği bu önemli projeyi İzmir’e kazandırırız” dedi.
  Odaların tünele dava açmaya hazırlanması ile ilgili soruya ise Bakan Yıldırım, “Odalar onay makamı değil. Odaların görevi fikir beyan etmek. Kimseye yargıya gidemezsin diyecek halimiz yok. Onlar ne yaparsa yapsın biz İzmir için en doğrusunu yapmaya devam edeceğiz” yanıtını verdi.

  KIRILMA LÜKSÜMÜZ YOK
  Bakan Yıldırım, Başkan Kocaoğlu ile aranızdaki buzlar bu iftar yemeği ile eridi mi şeklindeki soruya “Biz kimseye kırgın olmadık bundan sonra da olmayız. Konu İzmir’e hizmet ise öyle kırgınlığı, dargınlığa lüksümüz yok. Mutlaka kişisel sorunumuz da olsa bunları arka plana bırakırız. İzmir’in işleri için gereken işbirliğini ve çalışmayı yaparız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı