ANKARA HABERLERİ

Yıldırım’ın özgürlük kuşları

Hürriyet Haber
20.11.2006 - 00:00Son Güncelleme :

Yapıtlarında kapı, güvercin ve balık figürlerini yaşamsal anlamlar yükleyerek kullanan Ressam Hüseyin Yıldırım’ın yapıtları, Sitil Life Art Sanat Galerisi’nde Başkentlilerle buluştu. Resim serüvenine 1980 yılında atılan ve eserlerinde akrilik ve yağlı boya tekniğini kullanan Yıldırım, bugüne değin 10 kişisel sergiye imza attı.

Yıldırım’ın özgürlük kuşları
Hürriyet Haber

Çalışmalarına "kapı" imgesini kullanarak başlayan, kapıların ardından, güvercin ve balıklardan ilham alan sanatçı, "kapıların zorladığı özgürlük, tutsaklık ve sınırlara" güvercinlerle meydan okuyor. Sanatçının yapıtları, ay sonuna kadar Başkentli sanatseverleri bekliyor.

Yıldırım yapıtlarında gerek kullandığı objeler, gerekse renk ve lekelerdeki zıtlıklar ve sertliklerle sarsıcı bir etki bırakıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yıldırım’ın özgürlük kuşları haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


Sayfa Başı