« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım’ın küfür isyanı

Mustafa KARSLIOĞLU
SON GÜNCELLEME
Beşiktaşlı taraftarların kendisine ettiği hakaretlere dayanamayan Aziz Yıldırım, yerinden kalkarak siyah beyazlı tribünlere doğru yürüdü.

POLİSİN aldığı bütün güvenlik önlemlerine rağmen Fenerbahçe-Beşiktaş maçında tatsız olaylar yaşandı. Hınca hınç dolu salonda oynanan karşılaşmadan 1.5 saat önce iki takım taraftarları arasında Zeytinburnu'nda kavga çıktı.

Maçın ilk yarısında Beşiktaşlı taraftarlar, uzun süre Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a küfür edince ortalık karıştı. Küfürlere dayanamayan Yıldırım, oturduğu yerden kalkarak, beraberindeki Fenerbahçeli yöneticiler ile birlikte Beşiktaşlılar'ın bulunduğu tribüne doğru yürüdü. Aralarında Beşiktaşlı yöneticilerin de bulunduğu siyah beyazlı taraftarlar da Yıldırım ve beraberindekilerin üzerine doğru yürüyünce gerginlik doruğa çıktı. Bu sırada iki grup arasında atışmalar yaşandı. Daha sonra yerine dönen Aziz Yıldırım, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e küfür eden taraftarlarına müdahale ederek susturdu. Bu arada Fenerbahçeli oyuncular sahaya çıkarken yaşanan izdiham sırasında bir taraftar tribünden düştü. Yaralanan taraftar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz