« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım gibi konuştu

Hollandalı teknik direktör, “Bir Türk takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilir mi?” sorusunu, “Çok zor. Sürpriz olur” diye yanıtladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Galatasaray’ın 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası şampiyonluğu için ‘tesadüf’ yorumu yapması, aradan yıllar geçmesine rağmen hala tartışılıyor. Ve ilginçtir, sarı kırmızılı takımın şimdiki teknik direktörü Frank Rijkaard da bu paralelde değerlendirmeler yaptı. Dünyaca ünlü ‘Champions’ dergisine açıklamalarda bulunan Frank Rijkaard, bir Türk takımının Avrupa kupalarında final oynamasının ya da şampiyonluğa ulaşmasının çok zor olduğunu söyledi.

Türkler’de sabır yok

Futbolcu olarak 3, teknik direktör olarak da 1 kez Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Rijkaard, “Bir Türk takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilir mi?” şeklindeki soruya, “Çok zor ama bir Türk takımı çok iyi bir performans sergileyip Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi’nde sürpriz biçimde final oynayabilir” cevabını verdi.

Uluslararası alanda başarılı olabilmek için gereken unsurları da sıralayan Rijkaard, “Böyle önemli organizasyonlarda başarılı olabilmek için iyi bir kadro her sezon önemli takviyelerle güçlendirilerek 3-4 yıl bir arada tutulmalı. Fakat Türkiye’de insanların başarıya bir an önce ulaşmak istemesi durumu zorlaştırıyor” dedi.

Şampiyonlar Ligi kupasını ilk olarak Arda kaldırır

FRANK Rijkaard röportajının yer aldığı Champions dergisi, Türk futbolunun gelecekteki yıldızı olarak Galatasaray Kaptanı Arda Turan’ı gösterirken, Avrupa’nın büyük kulüplerinin bu oyuncuyla ilgilendiğine dikkat çekti. Dergideki yazıda, “Arda, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayabilecek ilk Türk futbolcu olabilir” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler