« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Sadi Kemal YAŞAR

Seçildi, kürsüye çıktı ve iddialı açıklamalarda bulundu

ÜÇ YIL İÇİNDE

Büyük hedeflerimiz var. Türkiye'de 5 yıl üst üste şampiyonluk ve Avrupa'da başarı bekliyoruz. F.Bahçe'yi üç yıl içinde Avrupa Şampiyonu yapmalıyız.

TRANSFERLER

Rapaiç, hiçbir yere gitmiyor. Oktay konusunda FIFA'dan bilgi aldık. İnter'e giden Okan'la ilgilenmedik. Ancak bizde oynamak isterse, transferini gerçekleştirebiliriz.

BÜYÜK HEDEFLER

Tek aday olarak katıldığı F.Bahçe Kongresi'nde 1067 üyenin tamamının oyunu alarak 4. kez başkan seçilen Aziz Yıldırım, iddialı konuştu. Acıbadem İSTEK Vakfı'ndaki kongreden sonra üyelere seslenen Yıldırım, güçlü bir yönetimle yola çıktıklarını ifade etti ve şunları söyledi: ‘‘Büyük hedeflerimiz var. Öncelikle Türkiye'de 5 yıl üst üste şampiyonluk ve Avrupa'da başarı bekliyoruz.

UZUN SÜRMEZ

Avrupa için camiayı şartlandırıp, hüsrana uğratmak istemiyoruz. Avrupa Şampiyonluğu için uzun yıllar beklemeyeceğiz. Üç yıl içinde bunu da yapmalıyız. Camianın desteğine inanıyorum. Ancak, bu destek sadece statta olmamalı. Taraftarın kombine biletlere göstereceği ilgi, kulüp bütçesini önemli ölçüde etkileyecektir. Mart kongresine kadar üzerime düşen her şeyi yapacağım. O gün geldiğinde yeniden oturup, durumu değerlendiririz.

UZLAŞMACIYIZ

Transferlere gelince... Ceyhun ve Ümit için uzlaşmacı bir tutum içinde olduk. Hakan Bayraktar'da da aynı yolu izliyoruz. Türkiye'nin en pahalı transferini yapmak istiyoruz. Ancak sayın Doğan bizim uzlaşmacı tavrımızı yanlış değerlendiriyor. Las Palmas'tan alacağımız var. Oktay için Trabzonspor'la görüşüp, FIFA'dan bilgi aldık. Bu konuda henüz transfer girişimimiz olmadı. Mustafa Hoca'nın isteği doğrultusunda hareket edeceğiz.

RAPAİÇ GİTMİYOR

Takımdan ayrılacağı söylenen Rapaiç kesinlikle gitmiyor. Sezon içinde bir ara sıkıntılar yaşadı. Odama çağırdım. Sayın Murat Özaydınlı ile birlikte derdini dinledik. Sonra bir sigara çıkarıp kendisine verdim. Kahve ısmarladım. Onu rahatlattım. Kendisine ‘benim için sahadaki tavrın önemli' dedim. Rapaiç, önümüzdeki sezon da kadromuzda yer alacak.

OKAN İSTERSE...

Yabancı futbolcu aradığımız doğru değil. Altı yabancımızdan gitmek isteyen olursa, yerine oyuncu almak için harekete geçeriz. Şampiyonlar Ligi'ndeki gidişata göre tavrımız değişebilir. G.Saray'dan İnter'e transfer olan Okan'la ilgilenmedik. Ancak, şartlar değişir de bizde oynamak isterse, hocamızın da fikrini alarak bu transferi gerçekleştirebiliriz.’’

REKOR KIRDI

F.Bahçe'de 4. kez başkan seçilen Aziz Yıldırım rekor kırdı. Acıbadem İSTEK Vakfı'ndaki olağanüstü kongreye tek aday olarak giren Yıldırım, 1067 üyenin tamamının oyunu aldı. Listede yer alan Zeynep Sabancı, tatilde olduğu için kongre salonuna gelmedi. Sabancı'nın bugün yönetim kurulu ile birlikte Fikirtepe Tesisleri'nin açılışına katılacağı açıklandı.

Yeni yönetim ilk toplantısını bu akşam yapacak. Ancak görev dağılımını birkaç gün içinde gerçekleştirilecek. Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Aziz Yıldırım, Uğur Dündar, Vedat Olcay, Atilla Kıyat, Hamdi Akın, Nihat Özdemir, Osman Yalçın, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Zeynep Sabancı, Ali Raif Dinçkök, Nihat Özbağı, Mithat Yenigün, Sadettin Saran, Ali Yıldırım.

AZİZ YILDIRIM

1952 Diyarbakır doğumlu. Müteahhit. Evli, 2 çocuk babası. İngilizce biliyor.

UĞUR DÜNDAR

1943 İstanbul doğumlu. Evli, 1 çocuk babası. İngilizce biliyor, yüksekokul mezunu.

VEDAT OLCAY

1940 Nusaybin doğumlu. Evli, 1 çocuk babası. İngilizce biliyor ve ticaretle uğraşıyor.

ATİLLA KIYAT

1942 İzmir doğumlu. Emekli Koramiral. Evli, 2 çocuk babası. İngilizce biliyor.

HAMDİ AKIN

1954 İstanbul doğumlu. Evli, 3 çocuk babası. İngilizce biliyor. Sanayici.

NİHAT ÖZDEMİR

1950 Diyarbakır doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Makine Yüksek Mühendisi ve Müteahhit. İngilizce biliyor.

OSMAN YALÇIN

1957 Ankara doğumlu. Evli, 3 çocuk babası. Yüksek okul mezunu. İngilizce ve Almanca biliyor.

MAHMUT USLU

1948 Adana doğumlu. Evli, 2 çocuk babası. Sanayici. İngilizce ve Rusça biliyor.

ALİ RAİF DİNÇKÖK

1971 İstanbul doğumlu. Bekar. Sanayici. Boston Üniversitesi mezunu. İngilizce biliyor.

ZEYNEP SABANCI

1966 Ankara doğumlu. Evli, 2 çocuk annesi. Yüksek okul mezunu. İş kadını. İngilizce biliyor.

MİTHAT YENİGÜN

1947 Midyat doğumlu. Evli, 3 çocuk babası. Yüksek İnşaat Mühendisi. İngilizce biliyor.

SADETTİN SARAN

1964 ABD doğumlu. 8 şirket sahibi. Evli, 1 çocuk babası. Makine Yüksek Mühendisi. İngilizce ve Almanca biliyor.

ALİ YILDIRIM

1962 Alanya doğumlu. Müteahhit. Evli, 2 çocuk babası. İngiltere'de eğitim gördü.

MURAT ÖZAYDINLI

1954 İstanbul doğumlu. Sanayici. Evli, 2 çocuk babası. İngilizce biliyor.

NİHAT ÖZBAĞI

1950 Elazığ doğumlu. Yüksek okul mezunu. Evli, 1 çocuk babası. Müteahhit. İngilizce biliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler