Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım G.Saray'ı istedi

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kadın basket takımının G.Saray ile eşleşmesi için prim vermiş. FIBA Avrupa Ligi ikinci turunda G.Saray'la oynaması için Ekateringburg'u yenmesi gereken takıma 100 bin dolar prim verdi, potada ezeli eşleşme gerçekleşti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın G.Saray'la FIBA Avrupa Ligi'nde G.Saray ile eşleşmek için bayan takımına hem talimat hem prim verdiği ortaya çıktı. Basketbola büyük yatırım yapan, erkekler ve bayanlarda çifte şampiyonluk hedefleyen Yıldırım, Avrupa Ligi'nde 2. tura kalan takımına G.Saray'la oynamak için ilginç bir motivasyon uyguladı.

19 Ocak'taki son grup maçı öncesi F.Bahçe 9'da 9 yapmıştı. Rakip UMMC Ekateringburg'tu. Sarı-Lacivertliler'in en iyi grup birincisi olarak 16'ya girmesi için kazanması gerekiyordu. G.Saray'ın ise grubunda USK Prag'ı yenip 4. olması bekleniyordu. Başkan Yıldırım, ortaya 100 bin dolar prim koydu, kızlardan liderlik istedi. İki skor da gerçekleşti ve devler Avrupa'da eşleşti.

TALİMATI BAŞKAN VERDİ...Basketbol şube sorumlusu Semih Özsoy ise olayı şu şekilde anlattı: 'Başkan bize G.Saray ile 2. turda eşleşmemiz için talimat verdi. Aslında yenilsek daha zayıf bir rakiple eşleşecektik. Ama biz bayan takımımıza 100 bin dolar prim sözü verdik. Kızlar kazandılar hem primi aldılar hem de G.Saray'la eşleştiler.'

İLK RANDEVU CAFERAĞA'DA... Evet olay böyle. Şimdi F.Bahçe ile G.Saray'ın basketçi kızları 1 Şubat'ta Caferağa'da karşı karşıya gelecek. Başkan Yıldırım bu maçta tribündeki yerini alıp bayan takımını destekleyecek. Hedef ise hem ilk maçı hem de 4 Şubat'taki rövanşı da kazanıp işi 3. maça taşımadan bitirmek, son 8'e kalmak.

Efes'i de istiyorum F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, takımının kalan 2 maçı da kazanmasını, Efes Pilsen'in de grubundan çıkmasını istediğini söyledi. Bu turdan sonra Efes'le eşleşmek istediğini de belirten Yıldırım, 'Böylece 2 Türk takımından birinin final-four oynaması garanti olur. O takım da biz oluruz' diye espri yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler