SİİRT HABERLERİ

Yıldırım: FETÖ Said-i Nursiye, PKK Kürtlere ihanet etti (2)

DHA
25 Mart 2017 - 18:07Son Güncelleme : 25 Mart 2017 - 18:08

Yıldırım: FETÖ Said-i Nursiye, PKK Kürtlere ihanet etti (2)

DHA

SİİRT'TE KONUŞTU
Bitlis'ten sonra Siirt'e gelen Başbakan Binali Yıldırım önce Valiliği ziyaret etti, sonra 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siirt'ten milletvekili seçildiği 2004 yılındaki seçimi hatırlatan Binali Yıldırım, "2004 seçimlerinin startını siz verdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız, o zaman başbakanımız o gün Siirt'ten başladı. 2007 halk oylamasında Siirt bir destan, bir tarih yazdı. Yüzde 94'ün üzerinde 'Evet' dediniz. 16 Nisan'da şimdi bu rekoru kırmaya hazır mısınız? Maşallah, Siirt, işi bitirmiş, Siirt tamam diyor. Ere ere ere diyor" dedi.
Ak parti ile beraber Türkiye'de milletin devletiyle buluşup, kucaklaşarak bir ve beraber olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu beraberlik başarıyı getirdi. Büyük atılımların büyük eserlerin yapılmasını sağladı. Uçurumun eşiğine gelmiş Türkiye'yi Ak parti iktidarı sayesinde 3 kat büyüttük. Çok büyük kazanımlar elde ettik. Şimdi 16 Nisan'da yeni bir sayfa açıyoruz. 15 yıllık yükselişi, kalkınmayı sürekli hale getirmek için ne diyeceğiz? Şunu unutmayalım Siirtliler. İnsanlar, partiler, gelip geçicidir, önemli olan sistemdir. Gelecek nesillere kalacak olan getireceğiniz sistemdir. Bu anayasayı yapanlar yok oldu gittiler, darbecilerin hepsi bu dünyadan göçüp gittiler ama Türkiye Cumhuriyeti bu köhne anayasasıyla devam etmek zorunda mı? Hayır. Bunun için güçlü bir sisteme, güçlü bir değişime ihtiyaç var. Darbelerin, terörün, şer odaklarının yıkamayacağı bir sisteme 16 Nisan'da ne diyoruz? 16 Nisan'da egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyoruz."
"16 NİSAN'DA MİLLETTEN TOKAT YİYECEKLER"
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, "Okuma yazması var ama, okumuyor. Diyor ki, bu değişiklik olursa başkent Ankara'dan İstanbul’a taşınacak. Allah akıl fikir versin. Bu yaşta nasıl olacaksa? böyle olur mu yav? La havle?" dedi.
Anayasanın ilk 4 maddesi değişmediğini, değişmesinin teklif dahi edilemediğini anlatan Yıldırım, "Orada Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentinin Ankara olduğu yazıyor. Meclis değiştiremez, anayasa değişikliği ile ancak bunu da millet yapıyor" dedi.
16 Nisan'da yalan, dolan, iftira ile siyaset yapmaya çalışanların milletten tokadı yiyeceğini söyleyen Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:
"Kılıçdaroğlu en son ne dedi? 'Eğer halk oylamasında evet çıkarsa Türkiye Cumhuriyeti bölünür'. Hadi oradan. Anayasa değişiklikleri ilk gün geldiği zaman da 'iç savaş çıkar' diyordu. Şimdi Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyetini muz cumhuriyeti sanıyor. Yalanla, dolanla bu milleti asla kimse kandıramaz. Kılıçdaroğlu, Siirt'le bizim aramızı bozabilir mi, milletle aramıza girebilir mi? Giremez. Sizler Ak Parti'nin 15 yıllık iktidarında bu memlekete neler kazandırdığını biliyorsunuz. Bitlis ve Siirt arasındaki zor yollar nasıl yapıldı, o barajlar nasıl yapıldı. Anadolu’nun dört bir yanını geziyoruz, her gün aynı heyecan aynı coşkuyla. Bu terör örgütünün canına okuduk, şimdi Pevari'nin yolunu da en güzel şekilde yapacağız. Kardeşlik iklimini daha da geliştiriyoruz. Anadolu topraklarına sevgi tohumları ekiyoruz. 15 yıl öncesiyle bugün arasında ne kadar fark olduğunu sizler biliyorsunuz."
Başbakan Binali Yılıdırım, konuşmasının sonunda hükümet olarak bugüne kadar Siirt'te yaptıkları yatırımları anlatarak, "Bizim işimiz hizmet, asla istismar siyasetine prim vermedik. Kardeşliğimiz Botan Çayı'nın aktığı vadiler kadar derindir. Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Boşnak, Rum bu ülke birdir, bütündür birlikte Türkiye’dir. Milletimizin değişimine direnenlere gerekli dersi vereceğine yürekten inanıyorum. Güzel hayaller kuran, yeni hedefler kuranlar kazanacak, korku, tehdit pompalayanlar gene sınıfta kalacak" dedi.

Ahmet ÜN- Mehmet Yücel DURAK/SİİRT, (DHA)-

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Yıldırım: FETÖ Said-i Nursiye, PKK Kürtlere ihanet etti (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mart 2017 tarihinde saat 18 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım: FETÖ Said-i Nursiye, PKK Kürtlere ihanet etti (2) haberi güncellenecektir.

SİİRT İLÇELERİ
  SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Temmuz 2017, Cuma
  • İmsak
   03:00
  • Guneş
   04:59
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   16:22
  • Akşam
   19:39
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı