Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım Fener’in 1.5 milyar dolarını harcadı

“F.Bahçe, Aziz Yıldırım’ın 13 yıllık başkanlığında 4 kez şampiyon oldu ama 1.5 milyar dolar para harcadı. Sadece Güiza’ya verilen 62 milyon liraya dünyanın en güzel tesisini yaptım. Ben Aziz Yıldırım’ın yerinde olsam başkanlığı bırakırım.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 19 Mayıs’ta düzenlediği basın toplantısında kendisi için ‘ya siyaset yapsın ya da spor adamı olsun’ diyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a çok sert bir karşılık verdi. Yıldırım’ın başarısız bir kulüp başkanı olduğunu iddia eden Gökçek, “Yıldırım bence takımı ne hale getirdiğini konuşsun. 13 yılda Fenerbahçe 4 kez şampiyon olmuştur, 1.5 milyar dolar para harcamıştır’’ dedi.

Bana neden sataşıyorsun?

Önceki akşam Kanaltürk’te yayınlanan Telegol programına telefonla bağlanan Gökçek, Aziz Yıldırım’ın transferde büyük yanlışlar yaptığını savunarak, “Fenerbahçe Güiza’ya 4 yıl boyunca 62 milyon lira para ödeyecek. Ben o paraya Ankaraspor için dünyanın en güzel tesisini yaptım. Sayın Yıldırım şampiyon olsana? Neden Melih Gökçek’e sataşıyorsun?” dedi.

Federasyonu susturdu

Aziz Yıldırım’ın Futbol Federasyonu’nu korkuttuğunu, anlaşamadığı gazetecileri kovdurduğunu, Gaziantep Valisi ile Denizli Belediye Başkanı’nı maç sırasındaki sevinçlerinden dolayı susturduğunu ifade eden Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Sayın Yıldırım bana, ‘Ya siyasette kal veya spor adamı ol’ diyor. Ama İstanbul Belediye Başkanı Kadir Bey’e (Topbaş) bir şey söyleyemiyor. Kadir Bey yanlış mı yapıyor? Tabii ki doğru yapıyor. Yıldırım’ın basın toplantısında Kadıköy Belediye Başkanı Selami Bey de (Öztürk) o ortamda beraberdi. Peki Selami Bey, Aziz Yıldırım’a arsa tahsisi konusunda yardım etmedi mi?”

Gökçek, Yıldırım’ın Fenerbahçe Kulübü ile ticari ilişki içinde olduğunu da öne sürerek, “Fenerbahçe’nin tüzüğünde yöneticiler kulüp ile ticaret yapamaz maddesi var. Aziz Yıldırım Samandıra’daki 8 tane villasını tanesi 550 bin dolardan satmadı mı? Ben onun yerine olsam başkanlığı bırakırım. Bu kadar para ile bu takım şampiyon olamıyorsa bu bir yönetim hatasıdır. Ben Aziz Yıldırım’dan daha çok Fenerliyim. Onun gibi sonradan Fenerbahçeli olmadım.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz