« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım Demirören'den sportmenliğe davet

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başlayan SporİST 2006 Spor Zirvesi ve Fuarı'nda konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, para uğruna olimpiyat ve sportmenlik ruhunun unutulmaması gerektiğini belirterek, ”Spor dostluk ve kardeşliktir. Kazanmak uğruna her yol mübahtır anlayışına karşı mücadele etmeliyiz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkan Danışmanı Refik Arkan, Beşiktaş Kulübü yöneticileri ile spor ve siyaset camiasından birçok kişinin katıldığı zirvede  Demirören, “(Ben büyüğüm, benden başkası yok) derseniz, diğerleri sizi hasım olarak görür. Kaybetme kalitesini de yükseltmeliyiz. Kazanmayı da kaybetmeyi de olgunlukla karşılamalıyız. Bakıyoruz bir takım sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalıyor, sonunda kaybedince kötü takım deniyor, eleştiriliyor. Kaybetmek kazanmanın ortağı, kaybettiğiniz zaman kazananın elini sıkacaksınız. Federasyonu, hocayı, diğer takımı suçlamayacaksınız. Süper Kupa'da rakibimiz maç sonrası bekledi ve bizi tebrik etti. Bunlar güzel şeyler” diye konuştu.

Demirören, Avrupa kupalarında bu akşam Fenerbahçe ve Galatasaray'a yarın da Trabzonspor ile Kayserispor'a başarılar diledi.

Davetli olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ve Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise zirvede yer almadı.

Canaydın'ın, Galatasaray'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçı için Çek Cumhuriyeti'nde bulunduğu, Ulusoy'un da yurt dışında olduğu, Albayrak'ın ise vefat eden Trabzonspor Kulübü eski başkanlarından Mazhar Afacan'ın cenazesine katılacağı için zirveye katılmadıkları bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz