« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım Demirören seçim hazırlıklarına başladı

Beşiktaş'ta 2010 Ocak ayında yapılacak olağan seçimli kongre öncesi başkan adaylarından Murat Aksu, 15 Ekim'de şeçim çalışlarına başlamıştı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

 Aksu, merak edilen yönetim kurulu listesinde ilk olarak Cumhurbaşkanlığı eski başdanışmanı Ali Baransel'in yer alacağını açıklamıştı. Murat Aktsu daha sonra Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, BAĞFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Gençer ve bir dönem Microsoft 'ta yöneticilik yapan Emre Berkin'in yönetim kurulu listesinde olduğunu açıkladı.

Murat Aksu'nun yaklaşık iki aydır sürdürdüğü çalışmalara karşılık, Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören kongre öncesi henüz somut bir adım atmadı.

Demirören, seçim öncesi ilk olarak 8 Aralık'ta oynanan Beşiktaş-CSKA Moskova maçı öncesi toplam 106 Beşiktaş derneğinin başkan ve üyelerini karşılaşmayı izlemeye davet etmişti. Karşılaşma öncesi verilecek yemek ve isteyenlerin bir gece İstanbul'da konaklamasının sağlanacağı bu davet Yıldırım Demirören'in seçim öncesi ilk hazırlıkların olarak dikkat çekti.

Başkan Demirören'in Murat Aksu'nun seçim hazırlakları karşısında koruduğu sessizliğini 14 Aralık pazertesi günü bozacağı öğrenildi. Yıldırım Demirören'in pazartesi gününden itibaren ilk olarak yeni yönetim kurulu listesinde yer alacak isimlerle ve derneklerle görüşmelere başlayacağı belirtilirken, şuanda yönetim kurulunda bulunan ancak gelecek dönemde listesinde yer almayacak isimlere kararını açıklayacağı kaydedildi.

Ayrıca Yıldırım Demirören'in Türkiye ve Avrupa'da bulunan Beşiktaş derneklerine ziyaretlerde bulunacağı ve seçim öncesi durumu bizzat görerek, önümüzdeki dönemde yapmak istediği projeleri dernek üyeleri ile paylaşacağı belirtildi.

Hazırlıklar çercevesinde Yıldırım Demirören'in ilk olarak Manisaspor -Beşiktaş maçı öncesi İzmir'e gideceği ve haftasonu İzmir'de temaslarda bulanacağı öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz