« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım Demirören: PTT 1. Lig'de istemediğimiz seyirciler maça gelmiyor

PTT 1. Lig kulüplerinin başkanlarıyla birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı ziyaret eden TFF Başkanı Yıldırım Demirören, "PTT 1. Lig'de 72 bin Passolig satılmış. Seyirci ortalamasında istemediğimiz seyirciyi çıkartırsanız aslında düşüş yok. İstemediğimiz seyirciler maça gelmiyor" dedi.

Ercan ATA / DHA
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve PTT 1. Lig'de mücadele eden kulüp başkanlarını Bakanlık binasında kabul etti. Kabul öncesinde açıklamalarda bulunan Kılıç, futbolun yanı sıra ülke sporunun sıkıntılarını konuşacaklarını söyledi.

"BAKAN KILIÇ: ŞİDDETİN AMASI VE BAHANESİ OLMAZ"
Kılıç, sporun sadece futboldan ibaret olmadığına işaret ederek, "Burada bir şeyi sürekli dile getiriyorum; sizlerden ricam, sporda şiddet konusunda hiçbir şekilde bahane aramayın. Futbol sahasında, yüzme havuzunda, kısacası spor tesislerinde şiddetin 'aması ve bahanesi' yoktur. Bunu tamamen içselleştirirsek, üzerine gidersek bu iş çözülür. Bunun tek bir çözümü var; hepimiz aynı pencereden bakıp yeri geldiğinde özeleştiri yapabilmeliyiz. Yapacağınız her açıklama hem tribünleri hem de saha içindeki atmosferi etkiliyor. Bunu bilmeniz lazım. Yaptığınız açıklamalara ve söylediğiniz sözlerin nasıl anlaşılabileceğine dikkat edin."

Bakan Kılıç, medya mensupları ve kendilerine de bu konuda büyük sorumluk düştüğünü dile getirerek, "Bunların farkındayız, elimizden geleni yapmak için ciddi bir şekilde gayret sarf ediyoruz. Spor kulübü yöneticilerinin, federasyon başkanlarının başarı kriterleriyle ilgili bazı düşüncelerimi aktardım. Burada farklı düşündüğümüzü zannetmiyorum. Yapılması gereken çalışmalar belli" ifadelerini kullandı.

Yıldırım Demirören: PTT 1. Ligde istemediğimiz seyirciler maça gelmiyor

DEMİRÖREN: TÜRK FUTBOLUN EN BÜYÜK SORUNU KULÜPLERİN BORÇLARI
TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise Türk futbolundaki problemin başında kulüp borçlarının geldiğini bildirdi. Demirören, "Kulüp borçları sadece PTT 1. Lig için değil, Spor Toto Süper Lig için de geçerli. Bunun yapılanması gerektiğine inanıyoruz" dedi.
Kulüpler için PTT 1. Lig'in çok kritik bir eşik olduğuna dikkati çeken Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü:
"PTT 1. Lig'de problemler daha da fazla yaşanıyor. Çok zor durumda olan kulüpler ki Sakaryaspor ve Kocaelispor gibi örneklerini yaşıyoruz, dümdüz aşağıya gidiyorlar. Bu nedenle PTT 1. Lig'de yapılması gerekenler, Süper Lig'den daha fazla görünüyor. PTT 1. Lig tüm Anadolu'yu temsil ediyor. TRT'nin yayın haklarından çekilme gibi düşüncesi PTT 1. Lig kulüpleri için çok önemli. En büyük gelir kaynakları TRT'den gelen yayın hakları. Bu konuda Sayın Yalçın Akdoğan ile görüştük ama size de bilgi vermeye ihtiyacımız var."

Demirören, e-bilet konusuna da değinerek, "PTT 1. Lig'de 72 bin Passolig satılmış. Seyirci ortalamasında istemediğimiz seyirciyi çıkartırsanız aslında düşüş yok. İstemediğimiz seyirciler maça gelmiyor" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler