BURSA HABERLERİ

Yıldırım’da ‘Dört Dörtlük Yatırım’

IHA
15.10.2015 - 16:31Son Güncelleme :

YILDIRIM BELEDİYESİ İLÇEYE SON BİR HAFTADA 4 TESİS KAZANDIRDI.

IHA

Yıldırım Belediyesi ilçeye son bir haftada 4 tesis kazandırdı.
Yıldırım Belediyesi, hizmet yağmuruna devam ediyor. Musababa Mahallesi’nde hanımlar lokali, kurs merkezi, muhtarlık, deprem odası gibi birimleri bünyesinde barındıran mahalle konağının temeli atılırken, Hacivat Mahallesi’nde de bünyesinde ayrıca kreş bulunan mahalle konağı bölge halkının hizmetine sunuldu. Yıldırım Belediyesi, Mollaarap’a ise Temenyeri Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı’nı kazandırdı. İlçedeki yeşil alan oranını artırma hedefiyle önemli çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, Vatan Mahallesi’nde ise yürüyüş parkuru, spor aletleri çocuk parkını bünyesinde barındıran 2 bin 500 metrekare alana sahip olan Ihlamur Parkı hizmete açtı. ‘Yeşil Yıldırım’ hedefiyle yapılan Çınarönü ve Karapınar parkları da cumartesi günü açılacak.
Hizmet yolculuğuna çıkarken Yıldırımlılara verdikleri ‘Yeni Yıldırım’ sözünü tutmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, projelerin yüzde 70’inin tamamlandığını aktararak, “Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisi hayata geçiriyoruz. Bu dönüşüm çalışmaların planlaması ile ilgili süreç devam ederken, ilçemizin yeşil alan, mahalle konağı, kapalı pazar alanı gibi eksikliklerini de tamamlıyoruz. Yapılaşmanın yanı sıra ilçemizin ekonomik kalkınmasını hızlandıracak projelerimiz de devam ediyor. Son bir haftada ilçemizde maliyeti 1 milyon liralık tesisi insanlarımızın hizmetine sunduk” dedi.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR ARENASI YILDIRIM’DA YAPILACAK
Yıldırım’ın prestiji olacak projelerin de plan aşamalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Edebali, Türkiye’nin en büyük spor kompleksinin Yıldırım’a kazandırılacağını hatırlatarak, kısa süre içerisinde bu projenin başlayacağını açıkladı. Tesisin bünyesinde 5 bin kişilik spor salonu, jimnastik salonları, çim sahalar, spor lisesi ve yüzme havuzları bulunacak. Osmanlı döneminin önemli isimlerinden Bursalı fıkıh alimi Molla Yegan’ın adını taşıyan ve Fatih Sultan Mehmet’in öğrenim gördüğü Molla Yegan Medresesi’nin olduğu bölgeye de büyük bir kültür merkezi inşa edilecek. Başkan Edebali’nin Yıldırımlılara verdiği bir diğer söz olan Tarihi Osmanlı Çarşısı’nda da önemli adımlar atıldı. İlçedeki tarihi aks üzerinde kalan bölgede yapılacak Osmanlı Çarşısı, hem bölgeye, hem de tarihi aksa katma değer sağlayacak. Bursa’nın en büyük büyük yatırımlarından birisi olacak ve 35 hektarlık alan üzerine inşa edilecek Sular Vadisi ve Doğa Parkı da Karamazak, Piremir, Namazgah, Teferrüç, Umurbey ve Kurtoğlu mahallelerini cazibe merkezi haline getirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yıldırım’da ‘Dört Dörtlük Yatırım’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 16 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım’da ‘Dört Dörtlük Yatırım’ haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı