BURSA HABERLERİ

Yıldırım’da Çevre Seferberliği

IHA
11.08.2015 - 14:40 Son Güncelleme :

YILDIRIM BELEDİYESİ, ÇEVRE KORUNMASI KONUSUNDA DA İLÇEDE ÖNEMLİ HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRİYOR.

IHA

Yıldırım Belediyesi, ‘Yeşil Yıldırım’ hedefiyle çevre çalışmalarına hız verdi.
Yıldırım Belediyesi, çevre korunması konusunda da ilçede önemli hizmetleri hayata geçiriyor. Özellikle geri dönüşüm ve atıklar konusunda hassas olduklarını vurgulayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçenin bu konuda örnek olduğunu, 203 farklı noktada her gün ekipler tarafından atık toplandığını söyledi. Son aylarda Yıldırım’ın farklı noktalarında çevre konusunda bilgilendirmeler yapıldığını vurgulayan Edebali, “Üç binden fazla hemşehrimize ulaşarak çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturduk. Maksadımız bu rakamı daha da artırarak Yıldırım’da toplumsal bir bilinç oluşturmak” dedi.
Artan sanayileşme ve plansız yapılaşmanın çevre içinmodern çağın en önemli tehdit unsurlarından birisi olduğuna işaret eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İnsanoğlunun sorumsuzca meydana getirdiği çevre tahribatları ile dünyamızın dengesi bozuluyor ve alışık olmadığımız doğal afetler yaşanıyor. Yıldırım Belediyesi’nin çevre yönetim anlayışı sadece çevreyi korumakla sınırlı değil. En az bu kadar önemsediğimiz bir diğer konu, Yıldırım’a yeni güzellikler kazandırmak, doğa ile insan arasındaki uyumu artırmaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yıldırım’da Çevre Seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım’da Çevre Seferberliği haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  06:56
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:25
 • Yatsı
  20:44
Sayfa Başı