GeriFutbol Yıldırım çocuklara hediye dağıttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldırım çocuklara hediye dağıttı

Yıldırım çocuklara hediye dağıttı
refid:13643096 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve futbolcu Emre Belezoğlu, Sivas Fenerbahçeliler Derneği'nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında 80. Yıl Kız Yetiştirme Yurdu ve 0-6 Yaş Çocuk Yuvası'nı ziyaret ederek çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Fenerbahçe'nin ligde bugün Sivasspor ile yapacağı maç için dün Sivas'a gelen kulüp başkanı Aziz Yıldırım, sarı kart cezalısı olduğu için Sivasspor karşısında forma giyemeyecek olan futbolcu Emre Belezoğlu ile birlikte, 80. Yıl Kız Yetiştirme Yurdu ve 0-6 Yaş Çocuk Yuvası'nı ziyaret etti. Yıldırım ve Belezoğlu'nu yurtta kalan kızlar çiçeklerle karşıladı. Daha sonra Sivas Valisi Ali Kolat, Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tahir Özel ile birlikte yurt binasındaki salona geçen Yıldırım ve Belezoğlu, Fenerbahçe bayrakları ve sarı-lacivert balonlarla süslenen salonda çocukların ve kızların ilgisiyle karşılaştı. Salonda Fenerbahçe Bayrağı'nın yanında Sivasspor Bayrağı'nın da yer aldığı görüldü.

80. Yıl Kız Yetiştirme Yurdu ve 0-6 Yaş Çocuk Yuvası Müdürü Bahattin Karaoğlan, Vali Ali Kolat ve Aziz Yıldırım'a Sivasspor atkısı hediye etti.

Bir süre Sivasspor atkısı boynunda takılı kalan Yıldırım, daha sonra atkıyı futbolcu Emre Belezoğlu'na verdi. Belezoğlu da Sivasspor atkısını yuvada kalan bir kıza hediye etti.

Kendisine sevgi gösterisinde bulunan kızlara Fenerbahçe'nin renklerini taşıyan montu ile eldivenini ve kravatını hediye eden Belezoğlu, kızlara ve çocuklara imza dağıttı. Çocukları seven Yıldırım ve Belezoğlu, onlarla yakından ilgilendi.

ÇOCUKLARA HEDİYELER VERDİLER

Kolat, Yıldırım ve Belezoğlu, daha sonra Sivas Fenerbahçeliler Derneği'nin hazırladığı hediye paketlerini çocuklara ve kızlara takdim etti.

Çocukların hediye paketlerinde oyuncak, kızların hediye paketlerinde ise giysi yer aldığı belirtildi. Hediyeler arasında Fenerbahçe atkılarının ve eşofmanlarının da yer aldığı gözlendi. Hediyelerin yurt ve yuvada kalan çocukların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandığı belirtildi.

VALİ KOLAT, YILDIRIM'A TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Kolat, bugün Fenerbahçe ile Sivasspor arasında ligde oynanacak maç dolayısıyla başkan Yıldırım ve beraberindeki heyeti Sivas'ta ağırladıklarını ifade ederek, Fenerbahçe Kulübü'nün çok güzel sosyal çalışmalarının olduğunu, bu kapsamda Yıldırım ve beraberindekilerin çocuk yurdu ve kız yetiştirme yurdunu ziyaret ederek çocuklara hediyeler verdiğini söyledi.

Bu duyarlı davranışlarından dolayı Yıldırım ve Fenerbahçe Kulübü'ne teşekkür eden Kolat, devletin çocuklara çok önem verdiğini, onların yetişmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda hassasiyet gösterdiğini belirterek, “Böyle kulüplerimizin de sivil toplum kuruluşlarının da çocuklara yönelik bu tür çalışmalar yapması bizi son derece memnun etmiştir. Ben başkana ve heyetine teşekkür ediyorum, sağ olsunlar” dedi.

YILDIRIM, VALİ KOLAT'A TABLO HEDİYE ETTİ

Konuşmamayı tercih eden Başkan Yıldırım ise Vali Kolat'a Fenerbahçe'nin 100. yılı anısına hazırlanan pul koleksiyonunun yer aldığı tabloyu hediye etti.

Sivas Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ergüder Sümbüloğlu da sosyal sorumluluk projelerinin başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun desteğiyle devam ettiğini belirtti. Sümbüloğlu, Vali Kolat'a Sivas'ta sosyal sorumluluk projeleri konusunda kendilerinden ne istenilirse ellerinden geleni yapabileceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından, Kolat, Yıldırım ve beraberindekilere yurt bahçesindeki kameriyede yiyecek ikramı yapıldı. Yıldırım ve Belezoğlu, soba üzerindeki közlenmiş patates ve kestanelerden yedi.

Ziyaretin ardından Kolat, Yıldırım, Belezoğlu ve beraberindekiler, yurt binasının bahçesinde çocuklar ve kızlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ziyarette, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Yenigün ile Kulüp Genel Müdürü Serkan Acar ve Fenerbahçe'nin eski milli futbolcusu ve spor yazarı Selçuk Yula da hazır bulundu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle