« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldırım, Çelik ve Gökçek’e meydan okuyacak

Kaçan şampiyonlukla sarsılan sarı lacivertlilerde Aziz Yıldırım, “F.Bahçe maçı öncesi oyuncuma şike teklif edildi” diyen Melih Gökçek ile attıkları golleri kaleci hatası olarak değerlendiren Bakan Faruk Çelik’e çok ağır sözlerle yüklenecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ŞAMPİYONLUĞUN kaybedilmesiyle birlikte F.Bahçe Başkanlığı’ndan ayrılma noktasına gelen ancak son anda yönetim kurulundaki arkadaşları tarafından ikna edilip göreve devam kararı alan Aziz Yıldırım, bugün saat 12.00’de Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapacağı basın toplantısıyla Devlet Bakanı Faruk Çelik’ten, Futbol Federasyonu’na, Ankaragücü Onursal Başkanı ve Ankara BŞB Başkanı Melih Gökçek’ten, MHK’ye kadar herkese yanıt verecek.

Ama Yıldırım, özellikle iki isme, Gökçek ve Çelik’e, çok ağır sözlerle yüklenecek. Yıldırım’ın “Futbolcumuz Broggi’ye telefon eden bir kişi 200 bin Euro karşılığında şike teklifinde bulundu” diyen Gökçek’in yanısıra “Ligin temizliğinden şüphem var” diye konuşan Çelik’e, “Elinde belge ve bilgi varsa öyle konuşabilirsin. Yoksa konuşamazsın sayın Bakan” diyerek meydan okuyacağı ifade edildi. Aziz Yıldırım’ın bazı basın mensuplarıyla, federasyon ve hakem kararlarını da eleştireceği gelen bilgiler arasında.

Sarı lacivertli yönetime yakın kaynaklar, “Bu basın toplantısı sonrası Türkiye’de müthiş bir gündem oluşacak. Yıldırım’ın sözleri büyük bir tartışma yaratacak” dediler.

MELİH GÖKÇEK NE DEMİŞTİ?
Futbolcumuz Broggi’ye telefon eden bir kişi 200 bin Euro karşılığında şike teklifinde bulundu.

FARUK ÇELİK NE DEMİŞTİ?
Eskişehir ve A.Gücü maçında yenilen golleri, kaleci hatası olarak değerlendirmiyorum.

Başkanımız Aziz Yıldırım’dır

FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevini sürdüreceği açıklandı. Kulüpler Birliği Vakfı’nın dün yaptığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Vakıf başkan vekili Göksel Gümüşdağ, “Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’ndan istifa etti mi?” sorusu üzerine, “Niye istifa etsin? Sayın Yıldırım’ın istifa etmesi için bir sebep mi var? Yıldırım Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı’dır” yanıtını verdi. Bu arada Yıldırım, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’yı da şampiyonlukları için kutladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz