KAYSERİ HABERLERİ

Yıldırım Beyazıt Kapalı Semt Pazar Yeri Çatısına Güneş Enerjisi Santrali Kurulacak

IHA
09.07.2015 - 14:35Son Güncelleme : 09.07.2015 - 14:36

MELİKGAZİ BELEDİYESİ

IHA

Güneş ve rüzgar enerjisi faydalarını ve ekonomik katkılarını gündeme getiren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt kapalı semt pazar yeri çatısına güneş enerjisi santrali kurularak pazar yerinde ısıtma ve aydınlatma sağlanacağını söyledi.
Güneş enerjisinden üretilecek olan elektrik enerjisinin ilk defa pazar yerinde uygulanacağını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Belediye olarak tüm sosyal ve spor tesisleri, zabıta ve atölye binalarında uygulamanın yaygınlaşarak yerine getirileceğini kaydetti.
Güneş enerjisinden elektrik enerjisi üreterek ekonomiye katkı sağlanacağını ve Belediyenin bütçesine ek gelir sağlayacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu; “Melikgazi Belediyesi olarak enerji tasarrufuna ve doğal kaynakların kullanımına büyük önem veriyoruz. Özellikle dışarıdan satılan enerjinin ülke ekonomisi içerisinde ne kadar büyük payının olduğunu biliyoruz. Bu nedenle güneş ve rüzgar enerjileri gibi enerji üretimlerinin yaygınlaşmasını istiyoruz. Melikgazi Belediyesi olarak ilk kez belediye olarak abdesthanelerde güneş enerjisi ile sıcak su kullanımını sağladık. Şimdi de Yıldırım Beyazıt Pazar yerinde güneş enerjisinden aydınlatma ve ısınma için elektrik enerjisi elde edeceğiz. Böylece pazar yerinde kullanılan elektrikten tasarruf ederek Belediye bütçesine katkı sağlayacağız. İlk etapta 756 KW güneş enerjisi santrali kurulacaktır. Bunun için beton trafo inşası başlanmıştır. Bilindiği üzere Melikgazi Belediyesi semt pazar yerleri çok amaçlı kullanılmaktadır. Haftanın bir günü semt pazar yeri olarak kullanılan bu yerler haftanın diğer günlerinde otopark, basketbol alanı, toplantı yerleri ve kurban kesim yeri olarak kullanılmaktadır. Semt pazarının güneş enerjisi ile aydınlatma çalışması bu yıl içerisinde hizmete sunulacaktır.”
Başkan Büyükkılıç, Pazar yerlerinde güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretilmesiyle aydınlatma ve ısıtmanın tüm pazar yerlerinde olacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Yıldırım Beyazıt Kapalı Semt Pazar Yeri Çatısına Güneş Enerjisi Santrali Kurulacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldırım Beyazıt Kapalı Semt Pazar Yeri Çatısına Güneş Enerjisi Santrali Kurulacak haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı