Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldıray'ın transferindeki engel

Beşiktaş’a transferi gündeme gelen Yıldıray Baştürk’ün transferinin önünde bir başka engelin daha olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gurbetçi futbolcunun menajerinin banka teminat mektubu istemesinin ardından Stuttgart Kulübü’nün siyah beyazlı takımdan normalden daha fazla ücret talep ettiği ortaya çıktı.

Alman kulübü daha önce Yıldıray’a talip olan Eskişehirspor’a ücretinin bir kısmını biz ödeyelim bu transferi gerçekleştirin teklifinde bulunmuş.

Stuttgart’ın daha önce Yıldıray’a talip olan Eskişehirspor’a ilginç bir öneri getirdiği öğrenildi.

Buna göre Alman kulübü, gurbetçi futbolcuyu kadrosunda kesinlikle düşünmediği için, 1200 bin euroluk yıllık ücretin 400 bin eurosunu ödemeyi kabul etmiş, böylece Eskişehirspor yıllık 800 bin euro vererek Yıldıray’ı transfer etme şansı  yakalamıştı. Eskişehirspor başkanı Halil Ünal parasal konularla ilgili konuşmanın doğru olmadığını belirterek “ Sadece şunu söyleyebilirim Yıldıray için ortaya konan rakam Eskişehirspor’un verebileceği kadardı. Dolayısıyla bu transferi gerçekleştirebilirdik. Ama devreye Beşiktaş’ta girmiş hayırlısı olsun" dedi.

Stuttgart’ın Beşiktaş devreye girince tavrını değiştirdiği daha önce Yıldıray’ı üzerine para vererek göndermek istediği halde bu fikrinden vazgeçtiği, üstelik bonservis ücretini 2 milyon 300 bin euroya  kadar yükselttiği ortaya çıktı.

Stuttgart Kulübü ve Yıldıray’ın menajerinin tavrı nedeniyle görüşmelerin durduğu ancak sürecin sona ermediği öğrenildi.

Beşiktaş adına görüşmeleri yürüten Murat Kuş’un yaptığı açıklamada bu transferin gerçekleşmesinin mümkün görünmediğini söylemişti.
Ancak, Yıldıray Beşiktaş’ta oynamak istediğini açıkladı, bu durum menajerlerin ve Stuttgart’ın geri adım atacağı yönünde yorumlandı.

Beşiktaş yönetiminin Delgado’yla yapılacak görüşmelere göre Yıldıray konusunu tekrar değerlendirebileceği belirtiliyor.

Arjantinli futbolcu Matias Delgado’nun ise babası ve menajeri Eduardo Delgado’yla kısa bir süre içerisinde İstanbul’da olacağı ve Beşiktaş’la masaya oturacağı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz