« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldıray'a kanca

Alman Ligi'nin güçlü takımının yıldız futbolcuyu transfer etmek için çalışmalara başladığı belirtilirken, Bayer Leverkusen menajeri Ilja Kaenzig, Yıldıray'ı bırakmak istemediklerini söyledi.

Memed KARAMUSTAFA / KÖLN
SON GÜNCELLEME
Hamit'in takımı

Oynadığı futbolla Avrupa'da tüm dikkatleri üzerine çeken Milli Takım'ın ve Bayer Leverkusen'in yıldız futbolcusu Yıldıray Baştürk'e, Schalke 04 talip oldu. Ümit Milli Takım'ın golcü futbolcusu Hamit Altıntop'u da kadrosunda bulunduran Bundesliga'nın güçlü takımının yetkilileri, yıldız futbolcuyu transfer etmek için girişimlere başladı.

Uzatmak istiyoruz

Sezon başında 3 büyük kulübün de talip olduğu Yıldıray'la Schalke 04'ün uzun süredir ilgilendiğini ifade eden Bayer Leverkusen menajeri Ilja Kaenzig, ‘‘Yıldıray'ın sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek. Ama biz kendisini bırakma taraftarı değiliz. Önümüzdeki hafta içinde Yıldıray'ın sözleşmesini uzatmak için görüşmelere başlayacağız’’ dedi.

Bir taşla iki kuş

Gelshenkirshen şehrinin takımı Schalke 04'ün Yıldıray'ın transferini gerçekleştirerek hem takımı güçlendirmek istediği hem de bu bölgede bulunan Türk seyircileri stada çekerek taraftar desteği sağlamayı amaçladığı öğrenildi. Bayer Leverkusen takımıyla 2001 yılında üç yıllık sözleşme yapan Yıldıray, anlaşma olmazsa 2004 yazında serbest kalacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler