Gündem Haberleri

  Yıldıray yılmadı

  Hürriyet Haber
  06.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dolapdere, Tarlabaşı civarındaki trafik ışıklarında bekleyen arabaların korkulu rüyası haline gelen Çokçalışkan tahliye olduğu gün işbaşı yapınca yakayı ele verdi. Kısa süre önce Ferhan Şensoy ve Nurhan Damcıoğlu da soyan hızlı kapkaççı geçen kasımda yakalanmış ve tutuklanmıştı.

  Yılbaşı gecesi Tarlabaşı'nda trafik ışıklarında duran bir otomobilden, içinde 5 bin mark, 500 dolar ve 500 milyon lira bulunan çantayı çalıp kaçan Yıldıray Çokçalışkan, önceki gün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Daha önce aynı suçtan defalarca hapse giren uslanmaz hırsız Çokçalışkan, geçen perşembe son suçundan aldığı mahkumiyeti tamamlayıp tahliye olmuştu.Beyoğlu Adliyesi'ne getirilen uslanmaz hırsız Yıldıray Çokçalışkan, mahkemedeki ifadesinde ‘‘31 Aralık'ta cezaevinden çıktım. Tarlabaşı'nda ışıklarda duran otomobilin ön koltuğunda çanta duruyordu. Kırmızı ışığın yanmasından yararlanarak kapıyı açıp aldım. İçinden çıkan parayı yılbaşı gecesi kumar oynayıp gece hayatında bitirdim. Zaten bir ayağım cezaevinde’’ dedi.

  Rekor kıracak

  Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadesi alındıktan sonra nöbetçi Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemisi'ne sevkedilen uslanmaz kapkaççı Yıldıray Çokçalışkan, hırsızlık suçundan tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

  18 yaşındaki kapkaççı bir süre önce Ferhan Şensoy'un arabasından içinde 1.5 milyar lira bulunan çantasını çalmış ve bu suçtan altı ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Tahliye olduktan sonra, Nurhan Damcıoğlu'nu yine trafik ışıklarında beklerken soyan Çokçalışkan ünlü kantocunun çantasına ulaşamayınca cep telefonunu alıp kaçmıştı. Hızlı kapkaçı, bu olayın hemen ardından Dolapdere trafik ışıklarında Birsen Asa'nın arabasından içinde 250 milyon lira, 500 dolar ve 100 mark bulunan çantasını çaldı ve yakalandı. Çıkarıldığı mahkemede hakime ’’Hatırlayamadım, hangi olaydı’’ diye soran Çokçalışkan, Damcıoğlu'nun cep telefonunu kaçarken düşürdüğünü, paraları harcadığını söyledi. ’’Çok mağdurum’’ diyerek tahliyesini istediği duruşmada altı ay hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderildi.

  Yıldıray Çokçalışkan çoğunlukla tek başına, bazen iki kişi kapkaça çıkıyor. Polis kayıtlarına göre ev ve işyeri soyma, hırsızlığa teşebbüs, yaralama neticesi altın çalmak, oto teybi hırsızlığı, oto çalmaya teşebbüs, söğüşçülük, devlet malına zarar vermek, esrar ve uyuşturucu hap bulundurmak, polise rüşvet vermek, cep telefonu hırsızlığı, otodan kapkaç gibi suçlardan bugüne dek 80 kez gözaltına alındı. 31 suçtan sabıkalı. Kapçaçılık suçundan birden fazla davadan yargılanıyor. Yargılandığı davalar sonucu birkaç aylık hapis cezalarının yanısıra bugüne dek toplam 13 milyon 900 bin lira 'ağır' para cezası ödedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı