Yılda 10 milyon cep telefonu satılıyor

Hürriyet Haber
16.09.2015 - 09:42 | Son Güncelleme:

Türkiye’de ortalama olarak yılda 10 milyon civarı cep telefonu satışı yapılıyor. Bu rakam göz önünü alındığında cep telefonu ve elektronik cihaz sigortası pazarının büyüklüğü de gözler önüne seriliyor.

Cep telefonu sigortacılığı sektöründa faaliyet gösteren Cepkask firmasının Genel Müdürü Tayfun Gülgeç “Cepkask olarak bu zamana kadar markalar bazında çok uluslu şirketler ile gerçekleştirdiğimiz ortaklıklarla pazar payımızı arttırmayı ve güçlendirmeyi hedefledik. Bu doğrultuda Türkiye’den ve Yurt dışından gelebilecek her türlü işbirliğine açığız” dedi.

SEKTÖR BAKİR BİR ALAN
2004 yılından günümüze kadar Türkiye’deki sektör liderliğini açık ara sürdüren Cepkask firmasının Genel Müdürü Tayfun Gülgeç “Türkiye de taksit yasağına rağmen yılda ortalama 10 milyon civarı cep telefonu ve yine oldukça yüksek adetlerde notebook, tablet, PC ve televizyon satışı yapılmakta. Bu rakam göz önünü alındığında cep telefonu ve elektronik cihaz sigortası pazarının büyüklüğü de gözler önüne seriliyor. Ülkemizde bizim açımızdan çok büyük ve bakir bir pazar var. Bu pazarı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz ve bakıldığında bu gün Türkiye’ de Cepkask benzeri birçok hizmet var ancak hiç biri gerek teminat, gerek hizmet, gerekse fiyat açısından Cepkask ile rekabet edebilecek alt yapıya, bilgi birikimine ve donanımına da sahip değil. Zaman zaman yurt içinden ve yurt dışından satın alma teklifleri almaktayız ancak Cepkask’ın tümü için hiçbir zaman pazarlık yapmadık ve yapmayacağız. Bu çerçevede Türkiye deki yerli ve yabancı markalar, kurum ve kuruluşlar ile GSM operatörleri ve de teknomarketler ile pazar payını ve rekabet gücünü arttırmak adına çeşitli işbirlikleri yapmayı planlamaktayız” şeklinde konuştu.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı