Ege Haberleri

EGE

  Yılbaşı hindisi Pınar’dan

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.12.2000 - 00:01

  TÜRKİYE'de hindi etinin tanınması ve yaygınlaşmasına öncülük eden Pınar, yılbaşı için özel yetiştirdiklerini satışa sunmaya hazırlanıyor. Pınar Et Genel Müdürü Zeki Ilgaz, 5 - 6 kilogram ağırlığındaki Kanada ırkı beyaz yılbaşı hindilerinin büyük ilgi görmesini beklediklerini söyledi.

  YILBAŞINA özel olarak yaklaşık 60 bin hindiyi satışa sunacaklarını belirten Ilgaz, piyasadan gelen talepler doğrultusunda, sayıyı arttırabileceklerini söyledi, ‘‘Yılbaşı hindilerimiz bütün marketlerde, tabaklarda pişirme önerisiyle birlikte satışa sunuluyor’’ diye konuştu.

  HİNDİLERİN kilogramının ortalama 2.5 milyon liradan satışa sunulacağına dikkati çeken Ilgaz, ‘‘Kemalpaşa'daki Çamlı Besicilik tesislerinde özel yemlerle beslenen hindilerimiz, çok lezzetli ve çok besleyici. Bu yüzden hindiye talep de giderek artıyor’’ dedi.

  Türkiye'de hindi etinin tanınması ve yaygınlaşmasına öncülük eden Pınar, yılbaşı hindilerini hazırladı. 5-6 kilogram ağırlığındaki hindiler, ortalama 2 milyon 250 bin liradan satışa sunulacak.

  Pınar Et Genel Müdürü Zeki Ilgaz, yılbaşına özel 60 bin hindi yetiştirdiklerini belirterek, ‘‘Kanada ırkı beyaz hindilerimize talebin giderek artmasını bekliyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı