Ege Haberleri

EGE

  Yılandan kaçtılar ormanda kayboldular

  Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla) (DHA)
  14 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 13 Temmuz 2012 - 13:03

  Bodrum'da iki ingiliz kadın turist, yürüyüşe çıktıkları ormanlık alanda karşılarına çıkan yılandan korkup kaçarken yollarını kaybetti. Turist kadınlar AKUT'un aramaları sonucu ancak gece yarısı bulunabildi.

  İngiltere’nin Leeds kentinden 10 gün önce, arkadaşlarıyla gelerek Yalı Beldesi'ndeki Sea Garden Tatil Köyü’ne yerleşen 21 yaşındaki Kirsty Walker ile 20 yaşındaki Juliette İves dün (Perşembe) saat 19.00 sıralarında 470 metre rakımlı Kocadağ’a doğru yürüyüşe çıktı. Saat 20.30 sıralarında karşılarına çıkan yılandan korkan İngilizler, sık ve yüksek ağaçlarla kaplı, patikası bile olmayan ormanlık alanda, Kocadağ’ın zirvesine doğru kaçmaya başladı. Yılandan kaçtıktan sonra geri dönmek isteyen İngilizler, sık ve yüksek ağaçlar nedeniyle yönlerini bulamayınca kaybolduklarını anladı. Rehberlerin, daha önce zor durumda kaldıkları anlarda aramalarını istediği 112 acil servisle arkadaşlarına telefon eden iki kadın İngiliz turist yerlerini tarif etmeye çalıştı. Bir süre sonra cep telefonlarının şarjları biten turistlerle bağlantı kesildi.

  İngiliz turistlerin durumu haber vermeleri üzerine harekete geçen tatil köyü yönetimi AKUT Bodrum ekibini aradı. Sadettin Uslu yönetimindeki altı kişilik AKUT ekibi hemen tatil köyüne gelerek, özel güvenlik ekiplerini de yanlarına alıp İngiliz turistleri aramaya çıktı. Bugün saat 02.00 sıralarında da bir kayanın üzerinde bekleyen iki İngiliz kadın turiste ulaşıldı.

  AKUT ekibine teşekkür eden İngiliz turistlerden Kirsty Walker, “Yürüyüş sırasında önümüze çıkan kocaman yılandan kaçmak için koşmaya başladık. Daha sonra yönümüzü kaybettiğimizi anlayınca bulunduğumuz bölgeyi tahmini olarak arkadaşlarımıza ve 112 acil servisine bildirdikten sonra telefonlarımızın şarjı bitti. Biz de bir kayanın üzerine çıkarak beklemeye başladık” dedi.

  AKUT lideri Sadettin Uslu da İngiliz turistlerin tarif etmeye çalıştıkları yerden ayrılmamakla en doğru işi yaptıklarını, o nedenle onları fazla zorlanmadan bulduklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı