Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yıktırmadıkları işyerlerini yaktılar

  Süleyman KAYA/İSTANBUL,(DHA)
  15 Eylül 2014 - 10:32Son Güncelleme : 15 Eylül 2014 - 11:18

  KÜÇÜKÇEKMECE Belediyesi Zabıta ekipleri sabah saatlerinde kaçak kafeleri yıkmak için sahile geldi. Yıkım ekibinin geldiğini gören işyeri sahipleri ve çalışanlar içlerini boşattıkları kafe ve restoranlarını ateşe verdi. İtfaiye ekipleri yanan işyerlerini yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu söndürdü. Yıkıma polis helikopteri de destek verdi. Sahildeki diğer kaçak işyerleri de zabıta ekipleri tarafından yıkıldı.

  Küçükçekmece Belediyesi Zabıta ekipleri, saat 07.00 sıralarında kaçak olarak faaliyet gösteren kafe ve restoranları yıkmak için Küçükçekmece sahiline geldi. Zabıta ekiplerine, polis helikopteri, çevik kuvvet polisi ve TOMA destek verdi. Zabıtayı ve iş makinelerini gören iş yeri sahipleri ve çalışanlar içlerini boşalttıkları kafe ve restoranları ateş verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Çalışanlar, alevlere müdahale edilmesini engellemeye çalışınca, itfaiye ekipleriyle aralarında arbede yaşandı. Çevik kuvvet ekiplerinin çalışanları uzaklaştırmasıyla itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi devam etti. Yangın yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.  20 yıldır sahilde kafe işlettiğini belirten Ali İhsan Kaya, "Biz hakkımızı savunuyoruz. Hukuksuzluk ve adaletsizlik var. 150 yıldır Sit alanına imar izni verilmedi. Ne oldu da şimdi 15 katlık imar izni verildi. Benim yerimi rüşvet karşılığı almışlar. 20 yıldır ben burada esnafım" dedi.

  Boşaltılan diğer dükkanlar da iş makineleri ile yıkıldı. İşletme sahipleri ve çalışanların sahilde bekleyişleri sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı