Gündem Haberleri

  Yıktı' ezdi' geçti

  Hürriyet Haber
  16.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Georgia Eyaleti'ni peş peşe vuran dev hortumlar, önüne çıkan her şeyi yerle bir etti. Şu ana kadar 22 kişi öldü, 100'den fazla yaralı var.

  ABD'nin güney eyaletleri bir süredir dev hortumların pençesi altında. Georgia Eyaleti'nde önceki gün aniden ve peş peşe patlayan hortumlar, eyaletin güneyindeki Camilla Kasabası'nı birkaç dakika içinde, atom bombası patlamış gibi un ufak etti. Kasaba neredeyse haritadan silindi.

  200 karavan yok oldu

  Saatte 200 km hıza ulaşan ve geçtiği yerlerde önüne gelen her şeyi ezen hortumların en büyük kurbanı, kasabaya yerleşen 200'e yakın karavan oldu. Karavan parkında hortum geçtikten sonra bir şey kalmamıştı. Sabaha karşı kasabayı vuran hortum yoluna devam etti ve kırsal alanda, ağaçtan çiftlik evine, elektrik direğinden kamyonlara varıncaya kadar, her şeyi savurdu.

  Devam edecek uyarısı

  Yetkililer şu ana kadar bölgede 22 kişinin öldüğünü 100'den fazla kişinin de yaralandığını tespit etti. Kayıp sayısı ise henüz bilinmiyor. ABD Başkanı Bill Clinton, hortum kurbanlarının yakınlarına başsağlığı diledi. Hortumlar sadece Georgia'da değil, Arkansas ve Florida Eyaleti'nde de ağır maddi hasara yol açtı. Yetkililer, hortumların bir süre daha devam edeceği uyarısında bulundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı