Ege Haberleri

EGE

  Yıkılmadık ayaktayız

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  04 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ocak 2012 - 22:54

  Şirketleşme sürecini yönetmek için 16 yıl sonra dümene geçen Kayagüney, “Bucaspor güçsüz, bitik bir kulüp değil. Borcu var, ama ödeyecek gücü de var” dedi. Karagüney, 22 milyon 407 bin TL’lik borç için kimsenin gırtlaklarına yapışmadığını söyledi.

  BUCASPOR’da 1994-95 sezonunda başkanlık yapan, 16 yıl sonra yeniden olağanüstü kongrede dümene geçen Şükrü Kayagüney, şirketleşmeye geçiş sürecini yönetmek için geldiklerini, ancak şimdiden şirket gibi düşünerek hareket etmeye başladıklarını söyledi. “Üç ay sonra Bucaspor A.Ş. olarak varlığımızı sürdürmek üzere buradayız” diyen Kayagüney, “Spor kamuoyu yönetimimize doğru perspektiften bakmalı. Bucaspor güçsüz, bitik bir kulüp değil. Borcu var, ama ödeyecek gücü de var. Yıkılmadık ayaktayız. Şirketleşme bu gücü daha net şekilde ortaya çıkaracak” dedi.

  Abdülkadir 4 milyon Euro

  Yetenekli futbolcuları döner sermaye gibi düşünmek gerektiğini vurgulayan Kayagüney, “Abdülkadir, Ömer, Alparslan, Salih ve diğerleri bizim aktif malvarlığımız. Hepsinin de talibi var. En güncel isim Abdülkadir. Trabzon Olcan’a 3 milyon Euro artı bir futbolcu veriyorsa, Abdülkadir de en az 4 milyon Euro eder. İsteyeni belki 4 değil, 1 verir. Onu bilemem, ama ortada buluşuruz. Menajeri teklifleri 8 Ocak’ta getirecek. Gönlümden geçeni sorarsanız, istediğimiz rakamı ödeyene Abdülkadir’i özel protokolle verip, sezon sonuna kadar kadromuzda tutmak” diye konuştu.

  Vergi borcu da görünüyor

  Kulübün mevcut borcunun 22 milyon 407 bin TL olduğunu hatırlatan Kayagüney, “Geçen yıl 14 milyon 647 bin TL borç vardı. Bu rakamın içinde taksitlendirilmiş vergi borcu bütünüyle görünüyor. Seyit Mehmet Özkan’ın yaptığı tesis de borç hanesinde, Adem Turgut’un yardımı da. Yani tahsil etmek için gırtlağımıza kimsenin yapışmadığı önemli bir meblağ var. FIFA’da dosyası bulunan yabancı futbolcu alacakları önemli. Ama hepsi uzun bir süreçten geçecek. Biz de bu arada ödeme planları düşüneceğiz. Her şey olumluya dönüşür, yeter ki şirketleşme adımlarını sağlıklı atalım” dedi.

  Karafırtınalar’a güveniyoruz

  Ligde ilk yarıyı 23 puanla tamamlayan takımın zirve mücadelesi vermesi konusunda, “Neden olmasın?” diyen Kayagüney şöyle konuştu: “Futbolcular zirveye oynamanın, kendi gelecekleri açısından önemini biliyor. Transferin kapalı olması da bir bakıma avantaj. Çünkü bu sayede ‘ağabey’ konumunda bence çok yeterli olan üç kişi kalıyor. Başta Erman olmak üzere, Serkan ve Zafer ağabeylik görevini harika yapıyor. Transfer açık olsaydı belki 7-8 tecrübeli isim bir arada olacaktı ve ağabeylik kavramının faydası kalmayacaktı. Sait Karafırtınalar’a da bu konuda çok güveniyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı