Gündem Haberleri

  Yıkılan barikatlar yeniden kuruldu

  Hürriyet Haber
  07.11.2001 - 01:43 | Son Güncelleme:

  Ölüm oruçlarının sürdürüldüğü Küçük Armutlu'da, dört kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı polis operasyonunun ardından, polisin kontrol altına aldığı giriş ve çıkışlarda kimlik kontrolü yapılıyor. Çevik Kuvvet ekipleri de olağanüstü bir duruma karşılık Küçük Armutlu Köprüsü üzerinde panzerlerle hazır bir şekilde bekliyorlar. Protestocular ise polisin yıktığı barikatları tekrar bir araya getirdiler.

  Bir kişi kendini yaktı

  Tutuklu Aileleri ve Yakınları Derneği (TAYAD) üyeleri, yapılan polis baskınından sonra Küçük Armutlu'nun son halini göstermek amacıyla dün sabah saatlerinde bir basın açıklaması yaptı. Polisin, ‘‘Ölenler kendilerini yaktılar’’ açıklamasına, ‘‘Mahalle halkından aldığımız bilgilere göre sadece Haydar Bozkurt kendini yaktı’’ cevabı verildi. Önceki gün gerçekleştirilen operasyonda yaşamlarını yitiren Sultan Yıldız'ın cenazesi Sıvas'ın Kangal İlçesi'ne, Arzu Güler'in cenazesi Tunceli'nin Hozat İlçesi'ne, Barış Kaş'ın cenazesi Tunceli'nin Pertek İlçesi'ne, Bülent Durgaç'ın cenazesi ise Mersin'e gönderilecek.

  Taburcu oldular

  Operasyonda yaralanan 6 kişi tedavi gördükleri Şişli Etfal Hastanesi'nden taburcu oldu. Bacakları yanan Haydar Bozkurt ve vücudu yanan Hakkı Şimşek'in tedavileri sürüyor. Ölüm orucu tutan Dursun Ali Tekin ise tedaviyi kabul etmiyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı