« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yiğitçe mücadele edeceğiz

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında yiğitçe bir mücadele ortaya koyacaklarını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çalımbay, kulübün resmi internet sitesinde yer alan, “Yiğidolar Yiğitçe Mücadele Edecek” başlıklı açıklamasında, ligde şampiyonun belirleneceği Fenerbahçe maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tüm Türkiye'nin alkışladığı bir Sivasspor'u izlettireceklerini ifade eden Çalımbay, taraflı tarafsız herkesin Sivasspor'u alkışlayacağı bir mücadele ortaya koyacaklarını belirterek, “Sivasspor olarak maçın başlama düdüğüne kadar planlarımızı yapacağız. Bu sezon tek hedefimiz ligde kalmaktı. Geride kalan haftalarda bunun stresini yaşadık, bu da oyunumuzu olumsuz yönde etkiledi. Fakat şimdi rahatız. Sivasspor olarak hiçbir eksiğimiz ve sıkıntımız yok. Zevk alacağımız ve izleyenlere zevk vereceğimiz bir maç bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin geçen yıllarda son haftada şampiyonluklar kaybettiği Denizlispor ve Trabzonspor maçlarında yaşadığı sıkıntıların bu karşılaşmada da strese yol açıp açmayacağı yönündeki soru üzerine Çalımbay, şunları kaydetti:
“Tabii ki akıllarının bir köşesinde olacaktır. Fenerbahçe geçmişte yaşadıklarından dolayı Sivas'a tedirgin gelecek. Bu da bizim işimizi kolaylaştırır. Fakat biz bunların hiçbirini düşünecek durumda değiliz. Hiçbir iddiamız ve ligden düşmek gibi bir korkumuz olmamasına rağmen, bize hitap edildiği gibi davranacağız. Sivaslılara 'Yiğidolar' deniyor. Yiğitçe çıkıp, yiğitçe mücadelemizi ortaya koyacağız. Fenerbahçe ilk yarının son maçında bizi 1-0 yenmişti. Şimdi tek düşüncemiz, ismimize yakışır bir mücadele ortaya koyarak, sezonun son maçında seyircimiz önünde sahadan galibiyetle ayrılmak. İlk yarıdaki maçın rövanşını da almak.”
Çalımbay, Fenerbahçe maçında tüm Sivaslıları takıma destek vermek üzere stada davet etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz