« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yiğit Şardan'ın istifası kabul edildi

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Yiğit Şardan'ın istifası kabul edildi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılı ekipte, basketbolcu Cemal Nalga'nın cezası olmasına rağmen, 'Tufan Ersöz' forması ile hazılık maçlarına çıkmasının ardından, "Bu olaylardan haberdar edilmediğim için istifa ediyorum." diyen Şardan'ın istifası, Galatasaray Yönetimi tarafından kabul edildi.

Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre; Yiğit Şardan'ın yerine, yedek üyelerden bir kişi atanacak.

Divan Kurulu 25 Kasım'da olağanüstü toplanacak

HELVACI: "ŞARDAN'IN SADECE ŞUBEDEN İSTİFA ETMESİ YETERLİ OLABİLİRDİ"

Galatasaray yönetimi, basketbol takımı oyuncularından Cemal Nalga'nın cezalı olduğu dönemde oynatılması ile ilgili olarak bugün bir toplantı yaptı.

Toplantı sonrasında bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan'ın, Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinden istifa etmesiyle ilgili şunları söyledi:

"Bugünkü toplantıda bir geri dönüş kararı beklemememiz lazımdı. Çünkü Yiğit arkadaşımızın geri dönme gibi bir niyeti yoktu. Çok üzgünüz. Bu toplantı aslında bu istifaya nasıl bir tutum alalım toplantısı değildi, sadece istifa sonrası dertleşme toplantısıydı. Aslında Şardan olaya teknik olarak karışmış değildir. İstifasında sadece Şube Sorumlusu olması etkili oldu. Kendisi sorumluluğunun da gereği olarak istifa etti. Sadece şubeden de istifa edebilirdi ancak yönetimden de istifa etti. Sadece şubeden istifa etmesi yeterli olabilirdi. Toplantıda da herkes bu konuyla ilgili duygularını dile getirdi."

Helvacı ayrıca, Yiğit Şardan'ın yerine başkanın belirleyeceği yedek üyelerden birinin göreve getirileceğini ifade etti.

Son olarak Mehmet Helvacı, bugünkü toplantıda bu olaya karışınlarla ilgili nelerin yapılacağını konuştuklarını belirterek, "Bununla ilgili de ne gerekiyorsa yapacağız. Olaya karışan isimleri biz de kendi Disiplin Kurulu'muza sevk edeceğiz" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler