Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yiğit resmen Aslan

Manisaspor’un genç oyuncusu Yiğit Gökoğlan, Galatasaray ile 4,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

23 yaşındaki orta saha oyuncusu imza atmadan Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, transferi nedeniyle çok mutlu olduğunu söyledi. Yiğit, “İstenilip de böyle bir yerlere gelmek, büyük bir camiaya gelmek gurur verici bir şey. İlk profesyonelliğe başladığımdan beri alt yapıdan itibaren milli takımda olmak istiyordum. Galatasaray çok büyük bir kulüp. Bunun yararını göreceğime inanıyorum” dedi. 4,5 yıllık sözleşme imzalayan Yiğit toplamda 4 milyon 400 bin TL garanti para ile maç başı ortalama 20 bin TL ücret alacak.

10 soruda Yiğit Gökoğlan

1-  Doğum tarihi ve doğum yeri? 5 Haziran 1989’da İzmir Konak’ta dünyaya geldi.

2- Futbola nerede ve ne zaman başladı? 9  yaşındayken, Göztepe’nin alt yapısında...

3- Manisaspor’a kim tarafından alındı? 2005’te 16 yaşında iken Türkiye Şampiyonası’nda, Ersun Yanal’ın kurduğu izleme komitesi tarafından.

4- Süper Lig’deki ilk maçını ne zaman ve kime karşı oynadı? 2007’de Manisaspor’da şimdiki takımı Galatasaray’a karşı son 20 dakika oynadı.

5- En iyi özellikleri? Her iki kanatta da oynar. Atletik, dayanıklı ve süratlidir. Rakip savunmaların arkasına etkili koşular yapar. Geniş alanda başarılıdır.

6- Zayıf yönleri? Baskı altında oyun becerisini yükseltmeli. Sırtı dönük oynama ve dar alanda top kontrolü konusunda eksikleri var.

7- Futboldan başka sporlarla uğraştı mı? Futbola başlamadan önce atletizm yaptı. 100 metre koşucusuydu.

8- Otomobili var mı? Spor arabalara meraklıdır. Ford Mustang’i vardı, ancak çok fazla benzin yaktığı için satıp Peugeot 307 aldı.

9- Özel yaşamında nasıl biridir?  Çok sosyaldir. Her ortama kolay uyum sağlar. Antrenman dışındaki zamanını da tesislerde değerlendirir.

10- Şimdiye dek kaç kez milli oldu? Toplam 22 (9 kez U-19, 2 kez U-20, 9 kez Ümit, 2 kez A2.)


Bunları da Beğenebilirsiniz