Yiğit’e ‘nitelikli hırsızlık’ cezası

Özden ATİK/İSTANBUL
14.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ulus Platin Konutları’ndaki ipotekli bir dairesinin ihale usulüyle Erhas Limited Şirketi’ne satılmasının ardından dairedeki mutfak dolaplarını, jakuziyi, muslukları ve klozetleri söktürdüğü iddiasıyla yargılanan Korkmaz Yiğit, ‘nitelikli hırsızlık’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yiğit’in talimatıyla hareket ettiği ileri sürülen sanık Canay Fencimen’e de aynı ceza verildi.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davaya, sanıklar Korkmaz Yiğit ile Canay Fencimen katılmadı. Sanık avukatlarından Asıl Sıdıka Aydın, ‘Davacı, 21 Kasım 2001’de hiçbir mahkeme kararı, hiçbir icra kararı olmadan müvekkilimin hanesine gelmiştir. O sırada Korkmaz Yiğit’in özel eşyalarını almak üzere orada bulunan yardımcılarına müdahale etmişler ve sonuçta olay, polise intikal etmiştir’ diye konuştu. Usulüne uygun tahliye işlemi yapılmadığını ileri süren Aydın, Korkmaz Yiğit’in özel eşyalarının alınması için talimat verdiğini, o tarihte haklı olarak anahtarı elinde bulundurduğunu ve ‘Gidin eşyayı sökün’ şeklinde talimatı olmadığını savundu.

Sanıkların atılı suçları işlediklerine kanaat getiren mahkeme, sanıklara lehlerine olan 5237 sayılı TCK’nin 142/2-d maddesi gereğince nitelikli hırsızlık suçundan 3’er yıl hapis verdi. Ancak mahkeme, TCK’nin 43. maddesi gereğince suçun birden fazla işlendiği gerekçesiyle cezada takdiren artırım yaparak sanıkları 3’er yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırdı.

İddianameye göre Yiğit daireden neleri götürdü

Mutfak dolabı ve rafları

Banyo ve duşakabin kapıları

Banyo dolapları

Jakuzi
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı