« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yiğido’nun dersi F.Bahçe

Sezona Trabzonspor yenilgisiyle başlayan Sivasspor, Fenerbahçe deplasmanından puan bekliyor. Oyuncularını zorlu maça odaklayan teknik direktör Bülent Uygun, hesaplarını en az beraberlik için yapıyor.

Gökhan CEYLAN-DHA
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR yenilgisiyle lige başlayan Sivasspor, gözünü Fenerbahçe maçına dikti. Zorlu İstanbul deplasmanından puan bekleyen ve hazırlıklarını buna göre yapan kırmızı beyazlıların teknik direktörü Bülent Uygun, “Haftalar ilerledikçe gerçek Sivasspor ortaya çıkacak“ dedi.

Fenerbahçe maçını önemsediklerini ve puan beklediklerini belirten Uygun, lige kötü bir başlangıç yaptıklarını, ancak mağlup oldukları takımın da şampiyonluğun önemli adaylarından Trabzonspor olduğunu hatırlatırken şunları söyledi:

Yabancılar güç katacak

”Biz bu sezon sakatlıklar ve yeni transfer ettiğimiz oyunculardan henüz tam olarak istediğimiz verimi alamadık. Ancak haftalar ilerledikçe Sivasspor gerçek gücünü kazanacak ve bunu da herkes görecek. Aramıza yeni katılan İbrahim Şahin ve Kadir Bekmezci de takıma katkı verecek önemli oyuncular. Alacağımız kaliteli yabancılarla takımın daha da güç kazanacağını umuyorum.”

Şut uyarısı

Sivasspor, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını dün yaptığı tek çalışmayla sürdürdü. Sakatlığı bulunan Mehmet Yıldız’ın katılmadığı antrenmanda, Ersen Martin, takımdan ayrı çalıştı. Uzun süreden beri sakatlığı yüzünden çalışmalara katılamayan Sezer Badur ise düz koşu çalışmalarına başladı. Kırmızı beyazlılar, hafif tempolu koşu çalışmasının ardından dar alande çift kale maç, ikiye bir şut çalışması ve çabukluk antrenmanıyla idmana devam ettiler.

Bülent Uygun, antrenmanda futbolcularını sık sık oyun içerisinde alması gereken pozisyonlar ve kale önlerinde çabuk şut kullanmaları konusunda uyardı. Futbolcuların neşeli oldukları gözlenen antrenmanı yöneticilerden 2’nci Başkan Erdal Sarılar, Mehmet Oflaz, Faruk Taşseten ve Basın Sözcüsü Fikret Ünsal da takip etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler